Bilgisayar ses sistemi

Ben özel yapım ampli ve GRUNDIG hoparlör gereğinde kulaklık kullanıyorum.
Ses sistemim PC den 5-10 kat daha pahalıdır.
Bu konuda ses sisteminin resimini görmek güzel bilgi olacak.

Bahsetmiş oldukların SEAS ise bahsetmesem daha iyi.
@Yunusgr e hoparlör kabini yaparken önermiştim de beni IŞGIN ile kovalamıştı.
https://www.audiohobby.eu/en/tweeters/6814-tweeter-seas-excel-e0100-04d-t29d001-pair.html
Kabini yaparken bu işin sonunun olmadığını anlamıştım. Ama bu tweeter bambaşkaymış.

Odada cam fanus içinde sergilemelik bir ürün, kabine hunharca vidalamaya kıyamam ben bunu :D

Fiyatına baktım ama böyle rasgele yazılmış bir değer çıkıyor.

Ekli dosyalar

• A4D63A0A-D6A0-42DE-ACB2-29CA45B00313.jpeg
    A4D63A0A-D6A0-42DE-ACB2-29CA45B00313.jpeg
    115 KB · Görüntüleme: 13
Sayfa 2 CÜZ 13 te.
Bu senin resimde çok cihaz görünüyor.Özel kullandığın ayrı grup ve diğerleri de ayrı grup görünmeli...Bana sorarsan bu zamanda TV ile kaliteli ev sinema ve ses sistemi takım kullanmak göze hoş güzel gelecek.Sinema müzik TV ses gerçek yaşam içinde gibi duygu görüntü vermeli.Ben bu zevki TV yi Telefunken büyük müzik setine AUX taktım elde ettim...İlginiz için teşekkür ederim!
IMG_2025.JPG

Odada cam fanus içinde sergilemelik bir ürün, kabine hunharca vidalamaya kıyamam ben bunu :D
Ecik paramız olsaydı yapar keyfederdik. Ancak bizlere göre deel.
Gavuristanda yaşamış olsaydık alırdık birer çift.
Bu senin resimde çok cihaz görünüyor.Özel kullandığın ayrı grup ve diğerleri de ayrı grup görünmeli...Bana sorarsan bu zamanda TV ile kaliteli ev sinema ve ses sistemi takım kullanmak göze hoş güzel gelecek.Sinema müzik TV ses gerçek yaşam içinde gibi duygu görüntü vermeli.Ben bu zevki TV yi Telefunken büyük müzik setine AUX taktım elde ettim
Orası çalışma odam olduğu için PC de hem cihazları test ediyorum, hem de keyfim gelirse müzik dinliyorum.
Geri kafalı olduğum için de hala plak dinlemeyi seviyorum. Önde duran ince cihaz özel yapım plak pre amplisidir. Bir kaç kişi bu cihazı dinleyince çok gudurup gıbızlanmıştı. Ama akıllarında hep çin işi çipindirik cihazlar olduğu için bu cihazı da ucuz sanıp gaşınıp durmuşlardı.
Ev sinema sistemim de var. 5.1 SURROUND sistem ve SONY QS serisi ampli ve özel yapım kolonlarla çalışıyor.
Sinema sistemimdeki ses şiddeti 110db yi bulduğu için artık fazlaca açmıyorum.
Aynı şekilde o TFK gibi bir ampliyi de PC ye bağlarsan çin işi çipindirik logiteklere bakmazsın.
O tür eski ampliler piyasada ganimet gibi. Uygun fiyatla düşürebilirsin. @Yunusgr bir sürü kaptı. Bir tanesini söküp benim ampliden yaptı. Hatta STK kartını da ben göndermiştim arkadaşımıza. Ben birşey söylemeyim kendisi tarif etsin sistemini.
Ama Antalyada isen ve Yunusun yanına gidip o sistemi dinlersen gudurabilirsin :D

Ecik paramız olsaydı yapar keyfederdik. Ancak bizlere göre deel.
Gavuristanda yaşamış olsaydık alırdık birer çift.

Orası çalışma odam olduğu için PC de hem cihazları test ediyorum, hem de keyfim gelirse müzik dinliyorum.
Geri kafalı olduğum için de hala plak dinlemeyi seviyorum. Önde duran ince cihaz özel yapım plak pre amplisidir. Bir kaç kişi bu cihazı dinleyince çok gudurup gıbızlanmıştı. Ama akıllarında hep çin işi çipindirik cihazlar olduğu için bu cihazı da ucuz sanıp gaşınıp durmuşlardı.
Ev sinema sistemim de var. 5.1 SURROUND sistem ve SONY QS serisi ampli ve özel yapım kolonlarla çalışıyor.
Sinema sistemimdeki ses şiddeti 110db yi bulduğu için artık fazlaca açmıyorum.
Aynı şekilde o TFK gibi bir ampliyi de PC ye bağlarsan çin işi çipindirik logiteklere bakmazsın.
O tür eski ampliler piyasada ganimet gibi. Uygun fiyatla düşürebilirsin. @Yunusgr bir sürü kaptı. Bir tanesini söküp benim ampliden yaptı. Hatta STK kartını da ben göndermiştim arkadaşımıza. Ben birşey söylemeyim kendisi tarif etsin sistemini.
Ama Antalyada isen ve Yunusun yanına gidip o sistemi dinlersen gudurabilirsin :D

Hocam sistem gayet detaylı çalıyor. Uygun fiyata bulduğumuz Westra hoparlörlerle tam uyumlu oldu bence. Her ne kadar "Kaliteli Hoparlör Kabini Yapımı" adıyla konu açmış olsam da belli kısımlarda bütçeye takıldım ister istemez. Diğer zorluğu da bu tabi.
Gündüz çalışırken müzik hep açık ama sesi ben de çok fazla açamıyorum. %20 ses seviyesi bile fazlaca yetiyor :)

ustalarım bende tv ye almayı dusunuyorum bu urunu degerli yorumlarınızı lutfen esirgemeyin varsa amfi set kule tipi ürün tavsiyelerinize acıgım saygılar

ürün ; https://www.amazon.com.tr/dp/B07238...PS36NKH&tag=web-desktop-forum-21&ie=UTF8&th=1
TV nin kablo ses bağlantıları ne türleri destekliyor bilmek gerekir.Optik veya HDMI kablolar ile bağlantıda HDMI daha çok ses formatı avantajı sunar.Bu konuda kaliteli marka garanti servis güvencesi de önemli.

Linuxda veya windowsda gürültü filtresi için eklenti veya uygulama var mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri