Hefron

Üye
Herkese merhaba. Elimde Beko 2524 BX çamaşır makinem var veya (Arçelik ARY 4900M) modeli olarak da düşünebilirsiniz. Makinemin 2 ay önce motor kömürleri bitti ve değiştirdim. Sonra makinenin içinden zehir gibi bir koku gelmeye başladı. Yanık kokusu desem yanık değil çok garip bir koku anlatılmaz yaşanır.

Makinenin içinden derken kazandan bahsetmiyorum bildiğiniz iç kısımdan bahsediyorum.:)

Makineyi çalıştırdıktan sonra motor duruyor ama ısıtma işlemi devam ediyor. Beyin komut gönderiyor ama işe yaramıyor gibi. 1 veya 3 dk bekledikten sonra motor çalışıyor ama 20 dakika sonra aynı şeyi yapıyor.

Bu arada sıcaklık 60 dereceyi geçince bunu yapıyor, 50 derece altında ki sıcaklıklarda bunu yapmıyor ama bu seferde hafif bir koku oluşuyor.

1 ay öncesinde de motoru söktüm içinden küçük parçalar çıktı sanki tahta veya demir gibi çok sertti ve turuncu gibi bir rengi vardı. Sanki motorun içinde bir şeyler parçalanmış gibiydi. Zor durumdayız bu aralar, makineyi çöpe atıp yenisini alamayacağız. Yardım ederseniz çok sevinirim. Çok teşekkürler.

Keşke 1ay önce motoru soktugunuzde küçük parçaların fotosunu cekseydiniz. Ayrıca motorun komutlarını degistirdiginizde kömürlerin dönen parçada bastığı yer nasıldır ? Enduvinin kollektoru / bakirda bozulma , kopma vs. var mı?

Keşke 1ay önce motoru soktugunuzde küçük parçaların fotosunu cekseydiniz. Ayrıca motorun komutlarını degistirdiginizde kömürlerin dönen parçada bastığı yer nasıldır ? Enduvinin kollektoru / bakirda bozulma , kopma vs. var mı?

Evet, sanırım bakırlar da kopma var. Elimle motorun milini çevirdiğim zaman içinde puzzle gibi parçaların bir kaçının eksik olduğunu gördüm ama sorun ondan mı kaynaklanıyor onu bilmiyorum. Herhangi bir öneriniz varsa yardımcı olur musunuz? Motorun içinde ki sargıları bir bobinciye verip değiştirseler nasıl olur?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri