Beko BKK2500 Ekmek Yapma Makinesi Kart Arızası Tamşr Edebilecek Varmı?

Halil_Hoca

Üye
Herkese merhaba;

Geçenlerde bir arkadaşımdan uzun bir süre önce kendisine hediye edilen ve hiç kullanmadığı bir ekmek yapma makinesi olduğunu söyledi ve bende eşimin ekmeği yorulmadan yoğuracak olması fikriyle kendisinden makineyi satın aldım. Makine hiç açılmamıştı, ilk biz açtık. Makineyi bir kere kullandık ve ekmeğimiz oldu fakat bir kaç gün sonra tekrar ekmek yapmak istediğimizde makine çalışmadı ve sanki saatin tik tak sesi gibi bir ses çıkardığını farkettik. Akabinde internette kayışın yıpranmış ve kopmuş olabileceğini okudum ve böylece makinenin kayış kısmını söktüm ve gerçekten de kayış falan kalmamış, pul pul dökülmüş sadece bir ip kalmış ve o ip te makara dişlisine dolanmış. İpi çıkardım, dişlileri temizledim ve tekrar taktım fakat yine aynı ses devam ediyor bugün ilçedeki beko servisine götürdüm transformatörün olduğu kartın arızalandığını ve bu kartın bulunmadığını söyledi.
Milli servet sonuçta bu kartın tamir edilip kullanılabilir mi?
Bunu tamir edebilecek bir arkadaşımız varsa kendisi ile görüşmek isterim.
Yapılabilecekler konusunda yardımcı olursanız veya bilgilendirirseniz çok sevinirim. Herkese sağlıklı ve hayırlı günler dilerim.
Selamlarımla;
Halil

Cevabınız için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Pazartesi servise gidip makineyi geri alacağım. O zaman çekip paylaşırım.
Kolay gelsin

İlginize çok teşekkür ediyorum. İyiki varsınız dostlar. Bu kartı bende gördüm fakat elimdeki makineyi daha bir kere kullandık ve akabinde bozulunca servis kartın değişmesi gerektiğini söyledi. Bu parçaya bu meblağı ödemektense elimdeki parçanın çok daha uyguna tamir edilebilecek olup olmamasını araştırıyorum açıkçası. Çünkü sonuçta kartın tamiri mümkünse ve çok daha uygun bir fiyata halledilebilecekse yeni parça almanın milli servete zarar olduğunu düşünüyorum. Ama tabiki de bir çaresi yoksa yada tamir edebilecek birisini bulamazsam parçayı yenisi ile değiştirmek mantıklı olacaktır.
Tekrar ilginize çok teşekkür ediyorum. Sağolun, varolun.

Cümleten Selamün aleyküm,
Hafta sonu kısıtlamalarından dolayı makineyi bugün servisten alabildim ve kartını söktüm. Ayrıca karttan gelen tik tak sesine dair bir video çektim, onu da yorumlayabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden değerli görüş ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Sağolun, varolun, sağlıkla kalın

Video Linki:
1)
2)

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-12-14 at 17.11.03 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-14 at 17.11.03 (2).jpeg
    193.8 KB · Görüntüleme: 105
  • WhatsApp Image 2020-12-14 at 17.11.03 (3).jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-14 at 17.11.03 (3).jpeg
    169.2 KB · Görüntüleme: 84
  • WhatsApp Image 2020-12-14 at 17.11.03 (7).jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-14 at 17.11.03 (7).jpeg
    193.5 KB · Görüntüleme: 70
  • WhatsApp Image 2020-12-14 at 17.11.03.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-14 at 17.11.03.jpeg
    190.9 KB · Görüntüleme: 63
Şüpheli görünmese de lehim sorunundan kaynaklanabilir, bu sebeple tüm lehimleri tazeleyin derim. Ses gitmezse en azından hangi taraftaki elemandan daha yüksek ses duyulmakta, yine sesla beraber hamur yoğurma motorunda hareket var mı görebiliyor musunuz? Soketler de lütfen nereye bağlılar isimlendirin. Elle çizilmiş şema bile olabilir. Kartta çok para tutan eleman yok diğer ustalar da hak verecektir. Hangi ilde ikamet etmekteydiniz?

Cevabınız için teşekkürler üstad. Ben Adıyaman Kahta'da oturuyorum. İlçede bu işi yapacak bir yer tanımıyorum ve de göremedim. Dediğiniz gibi kabloları etiketledim. Motorda herhangi bir hareket yoktu maalesef. İlginiz ve değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Karttan gelen tik tak sesi buzerden çıkıyor kesin olarak değil mi ? Cevap evetse ; tahminim tuşlar ve ekranın olduğu kartıda söküp ön ve arka fotolarını ekleyiniz. Kolaylıklar.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri