Samsung WW80H5400EW çamaşır makinesi 3E2 Motor arızası

ben de epey tıkladım karta ancak bir değişiklik olmuyor, kazandan anormal bir ses gelmiyor. sadece kasnağa biraz hareket verince motor dönüyor, tako sensörden şüphelendim ancak sensör de yok bu makinede. eğer karta tıklayınca çalışıyorsa rölelerin ayaklarında soğuk lehim var büyük olasılıkla yada röleler bozuk. değişmesi gerek. bendeki motor kömürsüz olduğu için kart yapısı ve çalışma mantığı farklı gibi. makinenin üst kapağını açıp programı başlattıktan sonra kasnağa su alma sırasında hafif hafif hareket verirseniz motor dönebilir bende bu şekilde oluyor çünkü, eğer dönmüyorsa röle kaynaklıdır. sizin motorun arkasında tako sensörü de olabilir onu da söküp kontrol edebilirsiniz, yada yenisiyle değiştirirsiniz, son olasılık ise kartın silikonlarını söküp lehimleri tazelemek yada röleleri değiştirmek olabilir.
Tako sensörü bilmiyorum o kadar teknik bilgim yok. Tarif edersen onuda söker değiştiririm :) senin makine de kömür yoksa inverter motor dur onların 10 yıl garantisi var diye biliyorum

motoru t
Tako sensörü bilmiyorum o kadar teknik bilgim yok. Tarif edersen onuda söker değiştiririm :) senin makine de kömür yoksa inverter motor dur onların 10 yıl garantisi var diye biliyorum
motoru tutan 2 tane vida var onları söktüğünde motor milinin arka kısmında 2 tane kablonun girdiği halka şeklinde tako olması gerek benim makinede bu yok, bu tako sensörü ölçmek gerek 50-60 ohm gibi bir değer varsa sağlamdır, kabloları veya soketi gevşemiş de olabilir. evet makine inverter üzerinde 10 yıl motor garantisi yazıyor ancak kart arızası diyerek garanti kapsamında yapmazlar muhtemelen

Merhaba,bu parçayı değiştirin sorununuz çözülecektir.İnverter motor hız sensörüdür kendileri.

7epjthb.jpg

Merhaba,bu parçayı değiştirin sorununuz çözülecektir.İnverter motor hız sensörüdür kendileri.

Ekli dosyayı görüntüle 93783
merhaba tesekkür ederim. ancak bu sensör directdrive motorlar için. benim makine digital inverter kayışlı olan tür. üzerinde herhangi bir sensör yok sadece 3 tane kablo girişli olan bir soketi var.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri