slm bende yeni katıldın eleman aküden elektirik kaybını hesap lamamışmı 220 wolt üretse bile amperi düşük olur ancak amper de hesaplanması gerek bende grdüm mıknatıstan elektirik üreteni ceyran var ama amper üşük neye yara adam büyüğünü yapsa kıymeti yok ama biz inşallah biiznillah elektirik üreteceğ,z formüller hazır allhın izniyle bu iş olacak

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Milllet Hidrojenle elektrik üretmeye başladı bizim türkün aklı işte hep seytanlıga calısır ya kısa yoldan elektrik üretecek :D

Ben ilk yazılanları okudum biraz söyle bi örnek veriyim sana :D A bankasının kredi kartına 5 lira borcun var.. b bankasından % 2 faizle kredi kartından cekip 5 lirayı oraya yatırdın.. bu sefer B bankasına 5 liranın % 2 fazlası kadar borclanmıs olmuyonmu ? Aynı bu hesaba geliyo sizinkiside :D Aküden elektrik üretme fikri güzel hoş ama komik :):) Aküden elektrik üretmek mümkün olsa ben simdi banka dolandırıp zengin olmustum :):)

vermediğiniz gücü alamazsiniz. giriş gücü her zaman çıkış gücünden yüksektir.

dışarıdan bir kaynak ile beslemediğiniz sürece bu iş olmaz. Eğer olsaydı neden barajlar termik santraller ve nükleer santraller kuruluyor.

Kesinlikle haklısınız.. Yoktan varetmek gibi bişey sanki bu bahsedilen..

gercekten sacma ...

peki arkadaslar bi sorum olacak

tekerden motorlu bisikletler var onun motoru ve step motor elektrik üretiyor deneyeniniz varmı ve bunun üzerinde calışma yapılabilirmi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence en mantıklı bedava elektrik kaynağı güneş.Bunun üzerine kafa yorulmalı. Gelenler belgeselini duymuşsunuzdur. sanırım o belgeselde izlemiştim. adam evine güneş enerjisiyle elektrik üretip depolayan bir sistem yapmış. 250 dolara mal ettim diyor. bedava elektrik için çok uygun. farklı alternatiflerde var örn rüzgar jeneratörü. iki sistem birleştiğinde güzel birşeyler çıkacağını zannediyorum.Bu işlerle ilgilenen ciddi, girişimci ruhlu birileri bu işe el atmalı

Bence en mantıklı bedava elektrik kaynağı güneş.Bunun üzerine kafa yorulmalı. Gelenler belgeselini duymuşsunuzdur. sanırım o belgeselde izlemiştim. adam evine güneş enerjisiyle elektrik üretip depolayan bir sistem yapmış. 250 dolara mal ettim diyor. bedava elektrik için çok uygun. farklı alternatiflerde var örn rüzgar jeneratörü. iki sistem birleştiğinde güzel birşeyler çıkacağını zannediyorum.Bu işlerle ilgilenen ciddi, girişimci ruhlu birileri bu işe el atmalı

arkadaşım bizim ülkemizde bir evin güneş panelleri ve depolama sistemi maaliyeti kendini 10 senede amorti eder, bunun içerisinde akülerinin zamanla ömrünü yitirmesi, panellerin 10 yıl içindeki bakımları ekstra maaliyet, bu kadar masraf edicek kadar zenginsen bu işe girişimci ruhunuzla gireşebilirsiniz. İzlediğiniz belgesel büyük ihtimalle yabancı bir belgesel ve küçük bir ev olmalı sanırım. Ne yazık ki ülkemizde kendi ürettiğimiz enerjiyi bedavaya kullanmak baya masraflı oluyor, diğer bazı ülkelerde kendi ürettiğini kullanıp fazlasını şebekeye satman mümkün olduğu halde üstüne birde para kazanıyorsun. ama bizim ülkemizde kurduğun sistemden 10-15 yıl sonra enerji tüketimini bedavaya getirebilirsin. Bu durumda rüzgar enerjileri daha avantajlı oluyor onu gözardı etmemek gerekir tabiki. Bu yüzden ülkemizde genelde rüzgar enerjilerine yönelik yatırımlar var.

bu konularda biraz bilgim var yani doğru akımla ilgili ama alternatif akımla ilgili pek bilgim yok bu kaonuda yardımcı olursanız sevinirim yani bu sistemle kaç volt elektirik üretebiliyoruz ve bizim kullanabileceğimiz enerji ne kadar biraz konuyu açarsanız sevinirim

daha ilk sayfada ilk cevaplar arasında yer alan şu linki tekrar paylaş istiyorum sizlerle...

http://www.biltek.tubitak.gov.tr/pdf/devridaim.pdf

böyle bir şey mümkün değil arkadaşlar. Bu günlük hayattaki şuan benziyor: Ben bir odadaki tüm eşyaları başka bir odaya taşıyorum ama odaya ilk odaya hiç mal girişi olmuyor yine de o ilk odada mal hiçbir zaman bitmiyor.

Akümülatörler birer üreteç değildir, bir depodur, lütfen bunu atlamayın onlar sadece istenildiğinde kaynak olarak kullanılmak üzere şarj edilmiş cihazlardır.

Forum istatistikleri

Konular
128,330
Kullanıcılar
450,172
Son üye
ismailgurel39

Yeni konular

Geri