mc_307

Üye
arkadaşlar foruma yeni katıldım, sizlere bir sorum olacak, geçenlerde haberlerde bir eleman akü invertör ve bir upsden elektirk üretiyordu ve tüm her yere bağlamış, tüm aletleri çalıştırıyodu.

ben bu konularda cahilim, pek bilgim yok,

size soruyorum bu mümkünmü?

araba aküsünü almış invertöre bağlamış bu sayede 12v u 220v yapmış bunu ev eşyalarına adapte etmek için araya ups takmış upsden de eve vermiş. bu sayede beleş elektrik üretiyor. aküyüde inverterin charge özelliğini kullanarak devamlı şarj ediyor, akü de bitmemiş oluyor. sürekli bedava elektirk. hatta haberin başlığı 10 yıl bedava elektirkti.

sizlerden yardım bekliyorum, ben bu sistemi yapmak istiyorum. eleman 350 tl civarında maliyet söylemişti.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
araba aküsünü NEYLE ŞARJ EDİYOR? orasını anlamadım

invertor'un sarj özelliği bu işi yapmaya kaaidir ise kaidiri mutlak bir kaynağı var demektir ;)

Anlattığın projede çizimler ve ayrıntılı bir anlatım olması gerekir. Bu anlatımınızda elaman sadece aküden 12 Voltdan bir şekilde 220 volt AC gerilim üretmiş. Sanırım gücüde çok düşük olacaktır.

enerji herzaman çok önemli bir güçtür. Bu yüzden üllkeler savaşıyor. Bedava elektrik söz konusu olunca ortada bir gerçek olsa bile bu tip projelerin üstleri karartılıyor, paten dosyaları bilinçli olarak incelenmiyor ve zamanla insanlarada unutturuluyor. Bu tip proje yapanlarında vay haline işi çok zor valla.... Bu tip projesi olanlar lutfen bir kaç devlet yetkilileri ile irtibata geçsin ve adınızıda asla söylemeyin bende uyarması

O haberdeki arkadaşın yaptığı iş şarjlı aküden elektrik elde etmek tabiki bu mümkün ancak şarj ile ilgili beşey ben duymadım. Belki akşam evine giderken aküyü arabaya bağlayıp yolda şarj ediyorsa belki böyle olabilir.

aküyü kendi üzerinden şarj ettiğini yazmışsınız verim %100 olduğunu düşünsek bile sadece aküyü şarj eder fazladan enerji üretemez fazladan enerji üretemediği için diğer cihazları çalıştırması mümkün değil bahsettiğiniz eleman aküyü farklı bir kaynaktan takviye etmesi gerekir.

UPS devresini düşünün şebekeyi kesin UPS çıkışını doğrultup akü grubunu şarj edin yani UPS çıkışını girişine bağlayın. İşte size istediğiniz devre. Giriş enerjisini akü sağlıyor çıkan enerjinin birkısmı yükü besliyor birkısmı kendini şarj etmek için kullanılıyor değilmi. Alın size basit sarkaç devresi sistem belli bir süre sonunda stop. İniş merdiven basamakları mantığı.Fizikteki giren enerji - çıkan enerji prensibini unutmayalım toz pembe hayallerinizin pembesi gidip tozu kalmasın :D

Son düzenleme:
vermediğiniz gücü alamazsiniz. giriş gücü her zaman çıkış gücünden yüksektir.

dışarıdan bir kaynak ile beslemediğiniz sürece bu iş olmaz. Eğer olsaydı neden barajlar termik santraller ve nükleer santraller kuruluyor.

Anlattığın projede çizimler ve ayrıntılı bir anlatım olması gerekir. Bu anlatımınızda elaman sadece aküden 12 Voltdan bir şekilde 220 volt AC gerilim üretmiş. Sanırım gücüde çok düşük olacaktır.

enerji herzaman çok önemli bir güçtür. Bu yüzden üllkeler savaşıyor. Bedava elektrik söz konusu olunca ortada bir gerçek olsa bile bu tip projelerin üstleri karartılıyor, paten dosyaları bilinçli olarak incelenmiyor ve zamanla insanlarada unutturuluyor. Bu tip proje yapanlarında vay haline işi çok zor valla.... Bu tip projesi olanlar lutfen bir kaç devlet yetkilileri ile irtibata geçsin ve adınızıda asla söylemeyin bende uyarması

Bence kimse hicbirseyin uzerini karartmiyor. Sonucta isin ucunda para var ise en kotusu "Prison Break" isimli dizide oldugu gibi ortbas etmeye degilde kapmaya calisirlar.

Zaten gunumuzde proje yapmak birseyleri birbirine baglamak degildir. Arkadas verdigi linkle cok iyi anlatmis ;
http://www.biltek.tubitak.gov.tr/pdf/devridaim.pdf

Son olarak KOSGEB - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı diye bir site ve kurum var. Bu kurumun yaptigi islerden haberiniz var mi? Girisimci desteginden,...

Bence yok !!!

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri