Arabada aküyü bedavamı şarz ediliyor. Şunu unutmamalı bedava su bile yok.
ben bağ evi için araştırdım buzdolabı.televizyon 4 adet tasaruflu lamba leptop.çalıştırabilecek güneş elektrik enerjisi
için 25000. tl gerekiyor merak edenlerin bilgilerine

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İsaac Newton amca demiştir ki ; Enerji yoktan var , Vardan yok edilemez ... işin ilahi boyutunu karıştırmadan elbette... Anlamak gereken şu bir enerji biçimini başka bir enerji biçimine çevirebiliriz sadece , Eğer bunun varlığını ispat edebilirseniz Dünya üzerindeki Fizik kitaplarının yeniden yazılması gerekir ... Boş yere zaman harcamayın bence bu konuda nacizane...

arkadaşlar elbette yoktan var edemeyiz ancak evrende farklı enerjiler vardır bizim başka enerjilere çevirebileceğimiz tabiki devamlı enerjilerden bahsediyorum.
Basit bir örnekle yükseklerde sürekli bir rüzgar akımı vardır oraya bir helyum balonu üzerine kurulu bir rüzgar türübünü koyarsak sürekli enerjiyi elde edebiliriz belki, tabiki şu anda aklıma gelen birşey (sallıyorum yani :) )
Başka örnek boğazlarda sürekli akış vardır ve uygun bir türbünle oradaki enerjiyide sürekli olarak kullanabiliriz.(Bu arada boğazlar Türkiyeye ait mi bilmiyorum belki böyle birşey için uluslar arası izin gerekiyordur)
Aslında bildiğim birkaç kaynak daha var sürekliliği olan ancak onlardan bahsetmiyeceğim (onlar daha mantıklı ve kolay şeyler :) ).

gercekten aksam aksam neşem yerine geldi....:) 350 tl ile sınırsız enerji.

arkadaşlar elbette yoktan var edemeyiz ancak evrende farklı enerjiler vardır bizim başka enerjilere çevirebileceğimiz tabiki devamlı enerjilerden bahsediyorum.
Basit bir örnekle yükseklerde sürekli bir rüzgar akımı vardır oraya bir helyum balonu üzerine kurulu bir rüzgar türübünü koyarsak sürekli enerjiyi elde edebiliriz belki, tabiki şu anda aklıma gelen birşey (sallıyorum yani :) )
Başka örnek boğazlarda sürekli akış vardır ve uygun bir türbünle oradaki enerjiyide sürekli olarak kullanabiliriz.(Bu arada boğazlar Türkiyeye ait mi bilmiyorum belki böyle birşey için uluslar arası izin gerekiyordur)
Aslında bildiğim birkaç kaynak daha var sürekliliği olan ancak onlardan bahsetmiyeceğim (onlar daha mantıklı ve kolay şeyler :) ).

Bahsettiğiniz rüzgar akımları güneş enerjisinin farklı yollar ile faydalanılabilir bir enerjiye çevrimidir. Boğazlardaki yapıda böyle ancak bu enerjiden faydalanmak ileriye sistem döngüsünde büyük sorunlar meydana getirebilir.

Merhabalar; Benim öyle fazla Elektrik bilgim yok fakat siz Elektrikçiler dahi herhangi bir konuda anlaşamıyorsunuz.
1) İlk Bilgisayarların bir oda büyüklüğünde olup 3.5 MB. bilgi depoladığını;
2) Her ne kadar yine bazıları kabul etmese dahi Elektrik tasarruf cihazlarının yapılıp satıldığını ve Üstelik TEK tarafından onaylandığını (Gerçi bende hala TEK tarafından işlerine gelmeyen cihazı onaylayacaklarını zannetmiyorum)
Bu hususlardan dolayı olmaz demeyi bırakıp yapabilen varsa bizde destekleyelim denmesini bekliyorum. Herkese Teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,340
Kullanıcılar
450,181
Son üye
oflazca

Yeni konular

Geri