muhabir kesin Turk degil
Turk olsa kafasi calisirdi
bole bir hileye alet olmazdi.
Düzgün Türkçesinden mi bu saptamayı yaptın, belki benim gibi ajandır teknoloji hırsızıdır, ülkemin gelişmesini istemiyordur :).

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
:) bayılıyorum burada palavra sıkanlara Nikola tesla hayatını verdı edison yıne aynı adamların yaptığı ortada vermeden alacak enerjı kaynağını keşfedılır olsaydı edison ıddıa etmem ama nicola tesla için kesin yapardı o adam demekkı güç harcamadan enerjı alınmazmış daha soylentılerle mılletı kandırmaya çalışıyorlar azıcık mantığı fikir yürüten bırı kesınlıkle ınanmaz böyle savsatalara bence

:) altıncı hissi güçlü olanlar var vallahı helal olsun

bu hem evet hem hayırlık konu rüzgar ve güneş enerjisi ile üretim mümkün ama ilk kurulum bedava olmaz tabi alternatif elde etme durumun varsa bilemem...

tesla ya edison a takılıp kalmayın arkadaşlar sanki led ampulü edison mu buldu led i icad edenler deseydi ki böyle birşey olsa edison yapardı bu işe kalkışmasalardı bu işler ortaya çıkarmıydı sadece led için geçerli değil bir çok elektronik eleman için geçerli bu durum

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,832
Son üye
SametKepenek

Yeni konular

Geri