AYINLATMA BUATINDAN ELEKTRİK ALMA (RESİMLİ)

Aslında yapacağın iş evet sende yapabilirsin mantığını anlarsan.Yapacağın şu önce Bismillah deyip sigortaları kapatacaksın sonra buattaki kabloları kontrol kalemi ile bakacaksın elektrik hala geliyormu gelmiyorsa tamamdır işe başla.Sanırım hattı çekmişsin gerisi kabloların yerini değiştirmen olacak.Şimdi anahtara iki kablo gidiyor renk mavi demişsin iki mavi kablodan biri buattan anahtara girip anahtardan çıkıp buata gidiyor.Yapman gereken altını çizerek belirttiğim anahtara giren kabloyu buatta bulup pirize göndermen olacak. Nötrü söylemiyorum onu halletmişsin zaten.Yinede risk risk tir başka elektrikçi bulabilirsen çağır gelsin yapsın.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Üstad, aslında hak veriyorum bir elektrikçinin bu işi yapmasını çok daha iyi olacağına;ancak ilgi duyup,hevesli olunca insan kendi uğraşmak,başarmak, mutluluğa haiz olmak istiyor açıkçası. Birçok işte böyle oluyor bu.

Birde bazı ustalar "buattan elektrik alınacak" dediğim zaman işi pek kıymetli bulmayarak reddetti yada "o basit bir işlem sende yapabilirsin" gibi yaklaşımlarda bulundu. Böyle olunca da gayr-i ihtiyari biraz soğudum.

Daha önce buna benzer yaptığım işlemler çok oldu aslında ama, bu buatın içinde birbirine bağlı 3lü kabloları görünce işin içinden çıkamadım. Buatın içinden kabloları neye göre ayırarak prize bağlayacağımı anlayamadım.
o usta ufak iş diye gelmemiş ama samimiyetle söylüyorum ben bir ampul takmaya 5 km lik yere gittiğimi biliyorum. bu gün ufak bir işe gidersiniz o iş yarın size daha büyük işler çıkarır.o bir tek ampul taktığım kişiyle daha sonra yıllardır bir çok iş yaptık.slm

o usta ufak iş diye gelmemiş ama samimiyetle söylüyorum ben bir ampul takmaya 5 km lik yere gittiğimi biliyorum. bu gün ufak bir işe gidersiniz o iş yarın size daha büyük işler çıkarır.o bir tek ampul taktığım kişiyle daha sonra yıllardır bir çok iş yaptık.slm
babana rahmet rezistans ustam

"veysel28",

"aliyağmur",

"DGN FRT",

"RESİZTANS",

Ayrı ayrı teşekkür ederim destekleriniz için.Bilgi paylaşımını görmek hakikaten memnuniyet verici.

İhtiyacım olan işi yaptım,herhangi bir sorun yok.

Konu kapatılabilir.

"veysel28",

"aliyağmur",

"DGN FRT",

"RESİZTANS",

Ayrı ayrı teşekkür ederim destekleriniz için.Bilgi paylaşımını görmek hakikaten memnuniyet verici.

İhtiyacım olan işi yaptım,herhangi bir sorun yok.

Konu kapatılabilir.

HADİ GÖZÜN AYDIN

Forum istatistikleri

Konular
128,247
Kullanıcılar
450,056
Son üye
atas.27

Yeni konular

Geri