Klima 3 lü priz

cezzar_tr

Üye
Baymak 12.000 BTU klima taktırdım . Klima kendinden fişli . Prize tak kullan şeklinde. Kullanacağım prize 3x2.5 3 lü alacagım , yeni priz almama gerek var mı , 3lü de klimanın yanın da 2 wattlık akvaryum iç filtre , 50 wattlık akvaryum ısıtıcısı sürekli takılı olacak klimada kışın sürekli çalışacak. İç filtre ve ısıtıcı İkiside çok az elektrik tüketiyor yanılmıyorsam. Klimayi 3 lüde kullanmak sıkıntı çıkarır mı , buat yeri var ev sahibi daha önce klima taktırmış . Baymak servisi yeni hat çekip kullanmak yerine prizden al dedi . Topraklama oldugu sürece sıkıntı olmaz dedi , yıldırımlar da kullanmayın dedi . Prizlerin şalter harici sigortası da var
Sanırım aşağıdaki resimdeki buat
9YAjzO.jpg

865jvd.jpg

Klimayı ısınma için kullanacagım . Kömür + odun taksitli 2.100 TL ye gelecek . Bana klima daha mantıklı geldi . Oda 20 M2 . Yer denizli .iliklerime kadar ısınmayı beklemiyorum 20- 25 derece yapsın soguk havada yeter. Daha önce afyon sandıklı da sanjet diye birsey vardı termal sıcak su ile ısınıyordu ev , Ocak sogugunda 20 dereceyi anca görüyordu ama bana yeterli geliyordu .

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Klimayi fiste de kullanabilirsiniz sigortadanda. Yalnız sürekli fise tak çıkar olursa gevseme olabilir fiste. Klima çalışırken ayni hatta aşırı güç çekecek cihaz takılmazsa mesele elektrikli ısıtıcı gibi sorun yasamazsiniz. Buattan alırsanız daha garanti olur. Ekstra prize gerek yok. Karar sizin

Isinma icin. Klima ayakları üşütebilir biraz. Yer en son ısınıyor çünkü. Hic kapatmadan 25 gibi çalıştırırsaniz daha tasarruflu olur. Yalitim iyiyse tabi.

Sök çıkar prizden degil 3 lü de olur sanırım , o da yıldırım şimşek tarzı günlerde. . 3 lü sürekli kullanımda olacak prize takılı olacaktır. İç filtre ve 50 wattlık ısıtıcı takılı olacagı için. Sizce prizi yenileme gerek var mı . 3x2.5 üçlü alacagım şuan 3x1 üçlü kulllanıyorum. Yüksek akımlı almaya lüzum var mı bilmiyorum

Isıtma da sürekli açık kullanacagım tasarruf ve ısınma açısından. En soguk aylarda 200-250 TL ye kadar elektrik faturasını tölare edebilirim zaten 3 ay soguk oluyor Denizli'de. Zira dogalgaz kullananların 350-400 TL geliyordu , geçen kış bu kış nasıl olur zamlardan sonra bilmiyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri