Aydınlatmada Enerji tasarrufu için power led kullanımı uygunmu? değilmi?

@trafocu01;
Abartmışsın...
Arkadaşlar ledler elektrik sisteminizde inanılmaz derecede zararlı akım harnoniklerine sebeb olmaktadır.
Şunu neye istinaden söyledin teknik olarak bi ispatlayıversene? Led sürücünün televizyonunda kullandığın SMPS'den farkı nedir?

Philips sadece armatür satmaz aynı zamanda Lumiled markasınında sahibi, yani power led'in kendisini de üretir, çekileceği felanda yok adamlar farklı led firmalarını halen satın alıyor... Bırak ledden çekilmeyi diğer klasik armatür üretimlerini kapatıyorlar artık....

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
hiç led kullanmamışsın demekki ayrıca ben 150 kw lık bir ayınlatma gücünden bahsediyorum küçük güçlü aydınlatmalarda hissedilmeye bilir tabiki ama büyük işletmelerde sorun oluyo. sen kur led sistemini ve harmonik ölçümü yap teknik ispatını görürsün. dexxen bey..

Arkadaşlar
Ledler söylenildiği kadar uzun ömürlü değil.Gercek ömrü suan söylenilen saatler değil.
iç aydınlatmada kullanılan led floresanlar sorun değil dicem ama onunda bir sürü kalite farkı olan ürünler var
biz saha aydınlatmalrında yeni ürün olan fcd yada ucd aydınlatma ürünlerini kullanıyoruz şuan site tam bitmesede orada ürünle ilgii bilgi bula bilirsiniz
NEXT VISION TRADE yada 0216 447 51 32 sizlere yardımcı olmaya calışırız.

@trafocu01;
Abartmışsın...

Şunu neye istinaden söyledin teknik olarak bi ispatlayıversene? Led sürücünün televizyonunda kullandığın SMPS'den farkı nedir?

Philips sadece armatür satmaz aynı zamanda Lumiled markasınında sahibi, yani power led'in kendisini de üretir, çekileceği felanda yok adamlar farklı led firmalarını halen satın alıyor... Bırak ledden çekilmeyi diğer klasik armatür üretimlerini kapatıyorlar artık....

İsteğiniz üzerine x firmasının florasan tip şeklinde tasarlanmış bir led armatürüne analizör bağladık akımdaki THD (toplam harmik bozulama)=% 398, ayrıca cosq=0,8 ve PF= 0,3 civarlarındaydı.. Dexxen bey ama tabiki bütün ledler bukadar kötü değil. Sizin önericeğiniz marka model var ise deneyebiliriz işletmemizde....

Bitirme tezi olarak power LED sürücü devresi üzerinde çalıştım. 15 wattlık %92 verimle çalışan içerisinden pfc si olan ve cosfi yaklaşık olarak 0.9 civarı olan bir devre yaptım. Yakın bir zamanda bu konu altında paylaşmayı düşünüyorum.

Bitirme tezi olarak power LED sürücü devresi üzerinde çalıştım. 15 wattlık %92 verimle çalışan içerisinden pfc si olan ve cosfi yaklaşık olarak 0.9 civarı olan bir devre yaptım. Yakın bir zamanda bu konu altında paylaşmayı düşünüyorum.

Çok faydalı olur herkes için kadir bey... pf ile cosfi'yi nasıl eşit tutabildiğinide yazarsan belki bizlerde tasarımının üzerine eklemeler yapabiliriz..

Arkadaslar merhaba, cinde bu isle ilgilenen fabrikalari gezdim. Sagolsun bizim Turk ithalat-ihracatcilar nerede en ucuzunu ureten varsa temin edip ulkemize getirmeyi gorev bilmisler. Bu nedenden dolayi kalite farklarini cok rahat gorebilmektesiniz. Cree'nin olsun (su an vestel ile anlasmalari var diye biliyorum) Osram olsun Philips olsun tamamen kendilerini led'e yonlendirmis durumdalar. Gelecegin teknolojisini led olarak goruyorlar. Ancak burada soyle bir durum var cinde kaliteli led urettirirseniz (ki led hammedesinin alim yeri burada cok onemli- tavsiye edilen tayvan ve kore) sorunsuz calisirsiniz kalitesiz led urettirirseniz kisa surede sikintilari yasarsiniz. Sikinti yasayinca da led kotudur demek, bilgisayari cokunce bilgisayar kotudur diyen kisiyle ayni yaklasimdir bana gore.

Ben de led yakmak ıstıyorum fakat benım yakacagım yerde elektırık yok nasıl bır guc kaynagı veya aku kullansam işimii görür

eğer mümkün ise çok güç yok ise devrede solar panel kullanmanı tavsiye ederim gündüz şarj eder gece kullanırsın biraz masraflı yok olmaz dersen küçük jeneratör ve şarj çevirici kullandığını yakar fazlasını depo edersin çok sistem var bunlar birkaç tanesi

Kaygınızda çok haklısınız, ben kolay kolay bir konuya cevap yazan bir üye değilim ama bunu paylaşmam gerekiyor. İşletmemizde defalarca değişik imalatçıların büyük vaadlerle sundukları led armatürleri diğer armatürler ile kıyasladık ve bunu yaparken uzman bir kadro ve gelişmiş ölçüm yöntemleri kullandığımıza emin olabilirsiniz. Kıyaslama değerleri hala tablo olarak elimizde mevcut. Malesef ledler ışık şiddeti, ışığı yayma açıları ve maliyetten sınıfta kaldı. Hiç bir şekilde özellikle alan aydınlatmada mantıklı yatırım değiller.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri