Aydınlatmada Enerji tasarrufu için power led kullanımı uygunmu? değilmi?

bence ledli aydınlatma daha teknolojisi oturmadı bu nedenlede şuan bantıksız bir değişim olur nedeni daha ledi tam randumanda kullanacak armatür daha yok artı ledlerin ömürleri konusunda henüz garanti verilmiyor birdiğer unsurda amortisman süresi çok uzun o nedenle sana aydınlatmada daha farklı çözümler bulabiliriz benimle irtibata geçersen yardımcı olurum

Dün bir firmadan geldiler (adını vermiyorum), 3 yıl garanti veriyorlar. led grubu içinden 3 tanesi çökerse armatürü değiştiriyoruz diye...

Ayrıca amorti süresi de günde 12 saat çalışma ile 19 ay... bence oldukça makul

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bizde izmirde güneş pilleri sistemleri yapan bir firmayız.testleriniz hakkında konuşmak isterim.saygılarımla.

Arkadaşlar BUG dediginiz şu 220 voltu DC ye çeviren ayarlanabilir adaptör mü oluyor.
Ben ledleri otomobillerde kullanıyorum.7812 regulatörü takıp akımı sabitliyorum.Araç hareket halindeyken akü voltajı 13,5 -14 oluyor.
Burdan bu yazılarınızdan anladıgım şu
Ben akünün voltajını 13,5 hesap edip ledlere ona göre direnç baglamak yerine akü voltajını sabit 12 yaparak (7812 ile)böylece voltajı 12 kabul edip ona göre direnç baglarsak ledlerin ömrü voltaj ve akım sabitlendigi için daha da uzun olacaktır diyebilir miyiz?

7812'nin gerilimi sabitlediği doğru fakat çıkış akımının ısısıyla orantılı olarak küçük miktarda da olsa değiştiğini biliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eğer siz akımın kontrolsüz akmasına izin veriyor ve ayrıca soğutmalarını yeterli mertebede yapmıyorsanız verimleri elbette ki düşecektir. Hatta yakabilirsiniz de...

Bizde yaklaşık biryıdır saha ve yol aydınlatmalarında kore malı ledler kullanıyoruz ama nafile. Kendini aydınlatmadan başka bir işe yaradığı yok.apullerin yüzde 40da patlamş durumda. Burada net olan tek şey şatıcısının iyi para kazandığ

arkadaşlar led ler üzerien bu kadar konuştuktan sora ben de başımdan geçen bir anımı anlatacğım ... bir arkadaşımın işi idi beni yardıma çağırdı hiç anlamdığım bir konu led li yer taşı 3 farklı mekana döşetirdi sorunsuz çalışmakta 4. mekana da döşedik beraber 1 gün sora adaptörü yaktı , yeni adaptör taktık zemine döşene ledli taş ların bağlatılarını tek tek kontrol etik hiç bir sorunla karşışamadık 3 gün sor son taktığımız adaptörde yandı ..bu taşlar arnavut kaldırım taşı şeklinde polyester malzeme içine ledler yerleştirlmiş biçimde altkısmından kablo çıkışı var birbirine paralel bağlan ledler aynı renkli uçlar aynı çıkışa ve adap töre giriyor ...nerde hata yaptığımızı da anlayamdık o sisitemi söktük ....

Bizde yaklaşık biryıdır saha ve yol aydınlatmalarında kore malı ledler kullanıyoruz ama nafile. Kendini aydınlatmadan başka bir işe yaradığı yok.apullerin yüzde 40da patlamş durumda. Burada net olan tek şey şatıcısının iyi para kazandığ

peki kore malı dediğiniz bu ledlerin markası ne,aydınlatma yaptığınız yer neresi yüskeklil vs gibi bilgileri nedir acaba

Sonuçları paylaştığınız için teşekkürler, ama bi gariplik var sanki, tam regüle güç kaynağı derken, nedir bu (bug) ?

Bu ledler ne kadar akım verilirse çeker onun için ömürleri çok kısalır bunu önlemek için akım sabitleyici devreler kullanılıyor bildiğim kadarı ile bunlar olsa gerek.

Arkadaşlar ben de bu led olayını araştırıyorum
Piyasada power ledler mevcut.power ledleri kullanan birçok da firma var high power ledi de unutmamak lazım
Ancak kimse yazmamış
Acaba bilmediğinden mi? Önemsemediğinden mi?
SMD ledler bugün Türkiye pazarına girmemiş olsada çok kullanışlı ve power ledlere göre daha tasarruflu. Ömrü de çok uzun ısı oluşumu %1,2 dolaylarında. 322 gündür test ediyorum ve herhagi bir ısı ve ışık değişimi söz konusu bile değil. Almanlar güzel çalışmış.
Bir ürünleri var elimde gayet verim alabiliyorum. tasarruf oranı %84' ü buldu.
Alt yapı ve Bakım faktörünü de ele alırsak amorte süresi mükemmel azalıyor. Daha önceki amorte hesaplarımın neredeyse yarısına geliyor.
sizinde SMD ledlerle ilgili düşünce, yorum ve araştırmalarınız varsa paylaşmanızı dilerim
Saygılar sunarım

Merhaba bir kaç şey sormak istiyorum cevablandıran arkadaşımıza şimdiden teşekkür ederim
elektronik bilgim hiç yok bu sebebten yalın ve anlaşılabilir teknik terimlerin açılımı ile beni bilgilendiriseniz sevinirim.

öncelikle Hindistan malı ledlerin markası nedir.
Sabit akım led sürücünün üstünde şu değerler var (60-1050 60W 9-48V ) bundan ne anlamalıyım.misal 1W lık 1050 amper ceken ledlerden 60 adet mi kullanabilirim?
Eğer öyle ise ( 9 -48V ) ne anlama geliyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri