Ateşleme Bobini

Hocam baya masraf dediğim karbüratöe iki defa açıldı diyafram ve birtakım conta + temizliği yapıldı baskı balata buji ve kabloları disbiratör kapağı hava filitresi siyah beyaz muşurlar egsoz kople değişti ve diğer beriodik bakımlar yapıldı gaz beyni değişti zavoli taktırdım ama uzmanını bulamadım adama diyorum test et bakalım bir tur atıp geliyor bişi yok abi diyor ben güttüğüm malın huyunumu bilmiyorum bir başka 96 kartal kullanıyorum saat gibi çalışıyor

karbüratör bakımı yapıldıktan sonra bir ara sokağa park etmiştik aracı geldiğimizde aracı bir türlü çalıştıramadık ne gazda nede benzinde akabinde aracı boğduk biz uğraşırken yanımıza biri geldi bakalım abi ben tamirciyim der ve bujiden kabloyu çekip yağ çubuğuna değdirip marş basın der ve kontağı açınca feci bir patlama oldu karterde kartere sızan gaz'ı ateşlemiş yağ çubunu fırlattı tamirciyim diyen adamın kaşını ayırdı yaraladı bu arada karbüratörde yeni bir arıza meydana gelmiş olabilirmi bu patlama 3 defa oldu buji kablolarından çıktı sorun ve değiştirdik. hocam ben bu avrupa yakasında uzmanını bulamadım 50 ye yakın usta gezdik bu çözümmü hayır hani derler ya bir kadının bir kocası olur bir usta aynı sorunda birkaç kez gidince bu sefer başından atmaya çalışıyor gülermisin ağlarmısın yoksa levye ile dalarmısın firenleri bile ayarlattıramadım 4 ayrı full oto serviste! gıçı kırık kartal bu ya! yakın zamana kadar memleket tofaş memleketi idi. dava nerede ben bu aracı en fazla 4 ay kapımda tutarım 300 tl masraf yerine yakıt alırım. ama başka araç illaki alacağım ondada sorun çıkarsa bu sefer anadolu yakasında usta arama devam herhalde

neyse hocam varsa iyi bildiğin bir yer bakalım son olarak disbiratör meksefe platin indiksion bobinini kontrol ettireyim
ilgive alakanızdan dolayı çok teşekkürlerimi sunarım hocam

sorun çözülmüştür aksaklığın 1. sırada gelen nedeni avans 2. sırada subapların sıkı oluşu gazlı araçta mumkün mertebe gevşek yaplması iyi. şimdi gaz pedalına dokunmaya gelmiyor roket gibi şu anda
yardımlarınızdan dolayı çok teşekkürlerimi sunarm sayın: binbaşı

Estafurullah,sorunuzun tam olarak çözülmesi beni ziyadesiyle de mutlu ederek sevindirdi,Kartal SLX'inizi bu en yeni haliyle de güle güle kullanın inşallah sn.saftilki.Avans olayı üzerinde ben de ayrıca bir olasılık dahilinde durmuştum,ama sisteminizin elektronik ateşleme olduğunu varsayıp,bu avansının vakum hortumuyla bağlantısındaki gevşek olan bir ilişkisinden direk olarak da bahsetmiştim.Sizin platinli ateşleme sisteminizde ise,mekanik avans ayarının öncelikle göz önüne alınacağını,yine siz sonuç olarak özel olarak ele alıp bunu değerlendirmişsiniz.LPG'li araçlarda subap ayarının da,benzinli duruma nazaran daha hassas olarak,her zaman iyi durumda tutulması gerektiği sonucu buradan çıkıyor,benim sistemim yalnızca benzinli ve otomatik subap ayarlı olduğu için bu olasılığı da göz ardı ederek pek düşünmemiştim.Kolay gelsin.Saygılarımla.

bu gün yine avans'ı bozdu motorcu ustama giderken yolda kaldım 1 saat önce, triger sıyırdı 500 tl daha girdi sente atladığınıda kimse anlamadı disbratörün duruş pozisyonu bana çok anormal geldi ne kadar ayar yapmaya çalışsamda fayda etmedi ustaya giderkende olan oldu işte

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri