Asenkron motorlar ile ilgili

tex

Üye
Bobinajci arkadaşlar bir tane dalgıç motorumuz var 30 HP Bu motorun kol akımları 25, 35 ve 32 voltajlari ölcuyorum hepsi 400 herhangi bir sıkıntı yok fakat motor niye farklı akım çekiyor ve halen çalışıyor herhangi bir problem yok çektiği akimlar haricinde

Ekli dosyalar

• IMG_20210727_145628.jpg
    IMG_20210727_145628.jpg
    271.7 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20210727_145623.jpg
    IMG_20210727_145623.jpg
    331.5 KB · Görüntüleme: 14
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Şimdiki, elektronık pens ampermetleri kabloya tutdugunuzda , çeneye tam merkezlememişse farklı akımlar olabilir.

@zeybek usta, @sami inci ustalarım benden çok yaşayacaksınız. motordan zerre kadar anlamam ama yan dükkanım kaşıdaki 2 dükkan sanayide bobinajcı idi. sorduğum o kadar saçma sapan bile olsa verdikleri cevaplar çok şey öğretti. beni neden dövmediklerini merak ettim. (o ne- bu ne- bu niye-bunu neden kullanıyorsun daha onlarcası)

Bobinajci arkadaşlar bir tane dalgıç motorumuz var 30 HP Bu motorun kol akımları 25, 35 ve 32 voltajlari ölcuyorum hepsi 400 herhangi bir sıkıntı yok fakat motor niye farklı akım çekiyor ve halen çalışıyor herhangi bir problem yok çektiği akimlar haricinde
Sayın Zeybek usta pensampemetre ile bir kaç defa ölçüm yaptım giriş akımlarını da ölçtüm yetmedi dediğiniz gibi yetmedi daha sonra farklı ölçü aleti getirip ölçtüm yine de aynı 10 amper fark var

Sayın Zeybek usta pensampemetre ile bir kaç defa ölçüm yaptım giriş akımlarını da ölçtüm yetmedi dediğiniz gibi yetmedi daha sonra farklı ölçü aleti getirip ölçtüm yine de aynı 10 amper fark var
bak ilk postta yazmışsın sıkıntı yok diye, kul yapısı bu bozulana kadar kullanmaya devam bence

bak ilk postta yazmışsın sıkıntı yok diye, kul yapısı bu bozulana kadar kullanmaya devam bence
Evet zaten öyle yapıyoruz kullanmaya devam ediyoruz sayın paskomya usta. Fakat araştırma yapıp sebebini öğrenmenin , bilenlerin de cevap vermesinin bir zararı olacağını zannetmiyorum

Evet zaten öyle yapıyoruz kullanmaya devam ediyoruz sayın paskomya usta. Fakat araştırma yapıp sebebini öğrenmenin , bilenlerin de cevap vermesinin bir zararı olacağını zannetmiyorum
zaten olasılık olarak @sami inci ustanın dediği kalıyor, sarım teli bir fazın ki kalın olabilir, 0,7-0,8 mm örnek olarak. saran adamın malzemesi bitmiştir yenisi geç kalacak 0,1 farketmez demiştir. 25 yıl önce hatchery de çalışırken blover yandı bobinajcı sardı ama kalın tel kullandığı için sistem kaldırmadı ve verim alamadık, sonra yeni malzeme aldı öyle bir daha sardı.

zaten olasılık olarak @sami inci ustanın dediği kalıyor, sarım teli bir fazın ki kalın olabilir, 0,7-0,8 mm örnek olarak. saran adamın malzemesi bitmiştir yenisi geç kalacak 0,1 farketmez demiştir. 25 yıl önce hatchery de çalışırken blover yandı bobinajcı sardı ama kalın tel kullandığı için sistem kaldırmadı ve verim alamadık, sonra yeni malzeme aldı öyle bir daha sardı.
Çok sağolun teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri