Ark Jeneratörüne Kaç Volt ve Amper Verilmeli

Raunchy

Üye
Elimde 4 Adet NI-CD AA600mAH 1,2V ( Nikel-Kadminyum) Piller Var Toplam Voltajı 4,8V ve 2.4Ah ←( 2.4 Ah x 1000 mA/Ah = 2400 mA = 2.4 A) Bulunmakta Acaba 1000Kv'lık bir ark Jeneratörüne verirsem ark jeneratörü bozulur mu?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Elektrikte her şey toplanmaz, seri bağlarsan ne büyür paralel bağlamada sonuca ne etki eder buraya yazmadan araştırmanız bilgilenmeniz gerek.

Sözümü üzerinize alınmayın genel duyurudur. Burası forum elbet ama sıfırdan da öğreteceğimizi kimse beklemesin.

Aldığınız cihazın zımbırtının linkinden bağlama şemasına bakın veya satıcıya soru sorarak zarar verip veremeyeceğiniz ayrıntıları mutlaka bilgi edinin. Forumdan bizler her satıcının üreticinin sattığına kefil değilliz, bilgi verdiklerimiz %80 - %90 standarttadır. Bozulmaz sivrisinek ısırması gibidir deriz, sonuç farklı olur sorumluluk almayız. Bu nedenle daha doğru daha kesin bilgiyi üreticiden satıcısından temin edebilrisn.

https://www.motorobit.com/urun/ark-jeneratoru-atesleme-bobini-1000kv

Hangi konuda olursa olsun herhangi bir ürünün teknik özelliklerini çok dikkatle okuyup incelemeden sadece deneme-yanılma yoluyla bu tip zımbırtıları doğrudan doğruya çalıştırmak kesinlikle doğru değildir. Bu çalıştırmak istediğiniz ürün eğer üstteki gibi bir ürünse çalıştırma voltajı 3.7-5 volt olarak kendi linkinde zaten verilmiştir. Ama genellikle 3.7 volt lityum-iyon tek şarjlı piller (18650) ile bunlar çalıştırılmış olur. Pil seçimi olarak 18650 lityum-iyon şarjlı pil tipi linkte tavsiye edilmiştir. Tek pil için (18650 için) tekli şarj cihazını da satın alarak linkteki bu ürünle birlikte kullanılabilir.

Not: Ni-Cd 4.8 volt (4 seri pille) ile de üst linkteki cihaz mA kapasitesine göre toplam çalıştırma süresi değişerek (3.7-5 volt DC arası olduğundan) çalışır. Ancak 4 pili ayni anda şarj eden ni-cd pil şarj cihazıyla dörtlü kalem pil (AA) kutusunu elektronikçilerden satın almak gerekir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
genelde bu amcalar 3,7 voltluk lityum piller için tasarlanmıştır. aldığınız ürünü bilemediğimiz için, @by lent ustamızın da dediği gibi ürün sayfasından özelliklerine bakmak lazım. ve aklının bir kenarına yaz 30 saniyeden fazla akım verme.
Satıcıya Sordum 10 dakika boyunca çalıştırabilirsin dedi doğruluğundan emin olamadım ancak

Hangi konuda olursa olsun herhangi bir ürünün teknik özelliklerini çok dikkatle okuyup incelemeden sadece deneme-yanılma yoluyla bu tip zımbırtıları doğrudan doğruya çalıştırmak kesinlikle doğru değildir. Bu çalıştırmak istediğiniz ürün eğer üstteki gibi bir ürünse çalıştırma voltajı 3.7-5 volt olarak kendi linkinde zaten verilmiştir. Ama genellikle 3.7 volt lityum-iyon tek şarjlı piller (18650) ile bunlar çalıştırılmış olur. Pil seçimi olarak 18650 lityum-iyon şarjlı pil tipi linkte tavsiye edilmiştir. Tek pil için (18650 için) tekli şarj cihazını da satın alarak linkteki bu ürünle birlikte kullanılabilir.

Not: Ni-Cd 4.8 volt (4 seri pille) ile de üst linkteki cihaz mA kapasitesine göre toplam çalıştırma süresi değişerek (3.7-5 volt DC arası olduğundan) çalışır. Ancak 4 pili ayni anda şarj eden ni-cd pil şarj cihazıyla dörtlü kalem pil (AA) kutusunu elektronikçilerden satın almak gerekir. Kolay gelsin
Zaten Sarj devreleri felan tamam düzgünce bağlayabiliyorum

Satıcıya Sordum 10 dakika boyunca çalıştırabilirsin dedi doğruluğundan emin olamadım ancak
her söylenene inanma görsel paylaş ki daha iyi yorumlar yapabilelim. ark jeneratörü dediğin şeyle şok cihazı mı yapacaksın? bir öyle bir şey düşünüyorsan çok dikkatli kullanmanı tavsiye ederim. ilk önce kendi üzerinde dene sonra kullanırken 2 kere düşün. ben denedim çok güzel can acıtıyor.

her söylenene inanma görsel paylaş ki daha iyi yorumlar yapabilelim. ark jeneratörü dediğin şeyle şok cihazı mı yapacaksın? bir öyle bir şey düşünüyorsan çok dikkatli kullanmanı tavsiye ederim. ilk önce kendi üzerinde dene sonra kullanırken 2 kere düşün. ben denedim çok güzel can acıtıyor.
Buradan aldım evet şok cihazı yapmayı düşünüyorum. Kendi üzerimde deneyecek cesaret bende yok sanırım 😂 ( Not : Satıcıya Da Sordum Aynısını Teknik Bilgim Yok Dedi )

Son düzenleme:
Buradan aldım evet şok cihazı yapmayı düşünüyorum. Kendi üzerimde deneyecek cesaret bende yok sanırım 😂
sen usta sözü dinle 30 saniyeden fazla enerji verme, 3,7 volt lityum ile çalıştır. 2 x 3,7 volt ile de çalıştırabilirsin, gücü ikiye katlar (çalıştırma süresi azalıyor tavsiye etmem.) motor manyetosunda çarpıldım, dayak yemiş gibi oldum. bunu denedim çok canım yandı. çıkışta uçların en verimli çalışması 1 cm dir. bir de çıkardığı sesten korkma. yani hazırlıklı ol. anahtar olarak on of değiş push on anahtar kullan

sen usta sözü dinle 30 saniyeden fazla enerji verme, 3,7 volt lityum ile çalıştır. 2 x 3,7 volt ile de çalıştırabilirsin, gücü ikiye katlar (çalıştırma süresi azalıyor tavsiye etmem.) motor manyetosunda çarpıldım, dayak yemiş gibi oldum. bunu denedim çok canım yandı. çıkışta uçların en verimli çalışması 1 cm dir. bir de çıkardığı sesten korkma. yani hazırlıklı ol. anahtar olarak on of değiş push on anahtar kullan
Lityum Pil Dışında çalışmaz mı? Elimde Lityum Pil yok Çünkü

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri