Arduino ya başlamak

ibrahim1996

Katılımcı Üye
Arduino da yeniyim daha doğrusu başlangıç seviyesinde bile deyil miyim tam bilemiyorum yapabildiklerim
•yürüyen led
•4 buton 4 led animasyon u
•buton ile geçikmeli çıkış
Gibi basit şeyler yapabiliyorum konuya meraklıydım fakat merakımı nasıl geliştirebilirim diye youtube de araştırırken meraklı maymun diye bir sayfadan arduino çalışmaları nı izleyip ğeliştirmeye çalıştım devreleri isis ile çalıştırmak bana hiç de zevk vermiyor canlı canlı görmek daha hoşuma gidiyor işde tam da sizden bu konu hakkında bilgi almak istiyorum
Arduino dny diye sensör buton led vb şeyler i n tek bir kart üzerinde toplanmış.
Arduino ders uygulama kitapları
Ekipmanlar (sensör çeşitleri butonlar haberleşme gibi)
Malzemeleri temin etmek istiyorum piyasadan biraz pahalıya patlıyacagı için internet den almak istiyorum tam bir set almak istiyorum bir öneri de bulunabilirsiniz

Aliexpresten başlangıç setini ve bir çok farkli sensörleri alabilirsiniz.
Kolayliklar dilerim

Bir facebook sayfasından bir satıcı buldum alış veriş yapan varmı acaba

Ekli dosyalar

• received_1652518158404595.jpeg
    received_1652518158404595.jpeg
    77.3 KB · Görüntüleme: 26
Hocam Eğer aceleniz yoksa Aliexpresten 20 -30 gün de geliyor hem de 3 de 1 fiyatina

Kit olarak öneriniz varmı acaba
Öğrenebillecegim iyi bir de kitap uygulamalı

Coşkun taşdemir in kitabi var fakat kitapdan ziyade youtube de eğitim videolarini izleyerek de gelistirebilirsiniz kendinizi.
Bizim aldığımız set satışa kapanmış ama başlangıç setini 25 dolara almıştık

aliexpressten uygun fiyata sipariş vermeniz en mantıklısı olacaktır. Arkadaşlarında bahsettiği gibi yeni başlayanlar için uygun setler kitler mevcut. Dahada yardımcı olabilmek adına www.aliexpressbuy.net adresinden uygun indirim kuponları denk getirip kullanabilir çok daha hesaplıya ürünler alabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri