MBI 6650 ile POWER LED Sürücü Hakkında

aucar

Üye
Selam arkadaşlar.
Evimdeki akvaryuma POWER LE ile bir armatür yapmak istiyorum. Tabiiki sizlerinde yardım ve desteğini alarak. Hem yapmışken herşeyi elimden geldiğince kendim üretmek hemde zevkli vakit geçirmek için biraz uğraşmayı planlıyorum. (Birazda uygun olsun diye tabii) Şimdi sizlerden yardım almak istediğim konuya gelelim. Yapacağım armatür yaklaşık 60 adet 1w lık ledden oluşacak. bunların sürücüsünüde kendim yaparak ayrıca dim leme özelliğide olsun istiyorum. Örnek devrelerde gördüğüm kadarı ile bu iş için en uygun MBI 6650 kullanmak. Araştırdığımda azçok anlıyorum ne yapılmak istendiği neler gerekli olduğunu çözüyorum fakat hesaplama işleri ile aram son derece bozuk :( Bu sebeple birileri şu şu malzemeler şöyle bağlanmalı demeden elim kolum bağlanıyor. Aslında elektronik bilgim yok fakat çocukluktan gelme bir el yatkınlığı var. birazda araştırınca güzel şeyler çıkartabiliyorum ortaya ama elektronik bilgim olmadığından biryerden sonra yardım almadan ilerleyemiyorum. Sizlerden istediğim tam olarak.

Kullanacağım malzeme (Kesin olarak bildiklerim)
1- 60 adet 1W 3,2V 350mA Power led
2- Arduino uno (Ledleri dimlemedekullanılacak)
3- MBI 6650 (Adedi sizin cevaplara göre belirlenecek)

Sorular

1- MBI 6650 ile bu ledlerden en fazla kaç adet sürebilirim_? (Sağlıklı bir şekilde)
2- Bunun yanında gerekli malzemeler neler_? (direnç kondansatör vs...)
3- Bağlantı şeması nasıl olmalı ve baskı devre şeması nasıl olmalı_?

Sizlerden tek istediğim sakın hazıra konmak gibi br düşüncemin olmadığı.
1 haftadır araştırıyorum ve en az 100 site 400 den fazla konu okudum örnekleri inceledim fakat direnci şuna göre hesaplayın dediklerinde takılıp kalıyorum.

Yardım ve cevaplar için herkeze şimdiden çok teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Geri