Power led driver hk.

Herkese iyi forumlar dilerim .
Elimde 4 adet

1-7 Watt 3535 High Power Seoul Led​

Bulunmakta .
Led özellikleri :
Watt: 1-7 W

Volt: 3-4 V

Amper: 2 A

Çapı: 20 MM

Renk: Beyaz 6000C

Led Chip Modeli: SZ8-Y22

Ledleri şuanlık 350 ma driver ile beslemekteyim (akvaryumumda kullanıyorum ) .
Doğal olarak ışık gücü yetersiz .
Ama 2 a ile de beslemekten çekiniyorum . Isısının önüne geçemeyebilirim . Elimde 650 ma driver bulunmakta . Bu driver ı kullanmak istiyorum fakat voltaj aralığı 30-40 volt. Hesabıma göre sabit akım çekecek olsa bile led sayısına göre volt yüksek kalıyor . Bu konuda yanılıyor muyum ? Bu driver ile besleyebilir miyim ? Henüz deneme yapmadım . Voltajı düşürmem gerekirse elimdeki 3-5 komponent ile bunu yapabilir miyim ?

Elektronik bilgim çok kısıtlı . Yardımcı olabilecek birisi varsa şimdiden teşekkür ederim .

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
650 mA lik olan sürücünüzün voltajı çok yüksek. 4 adet elinizdeki led için fazla gelip minimum voltajda bile ledlerinizin arızalanmasına neden olur.

Akımın bir kısmını direnç ile harcayabilirsiniz ama boşa elektrik harcamış olursunuz.

bence altı tane daha led ilave et, aynı özellikte olsun, bu seferde ışık gücü fazla olacak dersen, ışığı perdelemek zor iş değil.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri