Power Led için driver seçimi ve parlaklık ayarı?

Hobar

Üye
Arkadaşlar elimde 30 adet 1w lık sıcak beyaz power led ve soğutucu heatsinkleri bulunuyor. Bunları bir driver ile yakıp dimmer ile parlaklığını ayarlamak istiyorum. Parçaları kendim yapmayıp hazır alacağım.

Konya sokakta bir tane driver buldum 48v dc çıkışı var. 15 erden seri olarak 2 kanal bağlarsam 3.2V gibi oldukça ideal bir değer düşüyor led başına. Başka hiçbirşeye gerek kalmadan yanar ama parlaklık ayarı da yapmak istiyorum.

-Bunu yapmak için driverın farklı mı olması lazım? Bazıları Dimmable olarak geçiyor. Bunlardan mı alınmalı yoksa herhangi bir driver olur mu?
50W Dimmable LED Driver Converter Power Supply for 50W High Power LED Light | eBay

Dimmer olarak da şunlardan birini düşünüyorum. Ama 12-24v arasında genelde.

DC12 24V Touch Panel Hand Dimmer Brightness LED Controller for LED Light Lamp | eBay
Wireless RF Touch Panel LED Dimmer Remote Brightness for Single Color LED Strip | eBay

IR Remote LED Light Dimmer Brightness Control 12 24V8A | eBay

Uzun ömürlü bir sistem için hangi ikiliyi alıp bağlantıyı nasıl yapayım?

O tür dimmerler ile power led dim. yapamazsın... İhtiyacın olan şey 60V 700mA 0-10V analog yada PWM ile dimmer özelliği olan sabit akım sürücü...

Yada 36V giriş kullanarak sabit akım entegresi ile (bkz. ZXLD1350) PWM dim. yapabilirsin...

Veya hazır kartlar var üzerinde PWM dim. özelliği olan onlardan alarak yapabilirsin... 30V 1000mA kullanıp 3 paralel çalıştırabilirsin yada 1400 mA 4 paralel...

Abi teknik terimlerden anlamam fazla. Elektrik bilgim v=i*r den biraz fazla:). Bana tam olarak hangi güç kaynağını ve hangi dimmeri alıp nasıl bağlamam gerektiğini söylersen bir şeyler yapabilirim ancak. Yoksa ikinci mesajda verdiğim gibi bir driver alıp hepsini seri bağlayıp dimming yapmadan geçeceğim. Ama parlaklık fazla gelecek gibi.

50W Waterproof IP67 LED Dimmable Driver Input 240V DC30 36V Dimmer | eBay şöyle birşey buldum. dimmer özellikli sabit akım sürücüden kastınız bu galiba. Bu 36V ama 10x3 şeklinde bağlayabilirim sanırım bunu. Gerçi 1x50w demişler açıklamada ama bilmiyorum artık nasıl olur. Biraz da dimmeri şekil itibariyle takoz.

Bir de şu var.
http://www.ebay.com/itm/12pcs-3W-Wh...Electrical_Test_Equipment&hash=item2321c88709

3w 12led demiş. Ama bana bunun 1w*30 düzeneği lazım.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri