Arçelik 5194 Nf Buzdolabı Soğutucu Arıza

evet dolap yine aynı duruma geri döndü yeniden servis çağırdım gaz kaçağı olduğuna kanaat getirip fabrika ile görüşeceklerini söylediler.fabrika kabul ederse belli bir miktar karşılığında yeni dolap vericekler yoksa gitti caanım dolap :)

dolabı, fabrika 1000 tl karşılığında bir üst modeli ile değiştiler. sorun böylece halloldu.gövdeden gaz kaçağı olduğu söylendi ve değişim yapıldı. yardımcı olan hherkese sonsuz teşekkürler.

merhabalr konuda bunca zaman geçmiş ama bendede ar52194 buzdolabı var alt bölme defrost sensörü bozuk bu sensörün numarası kaçtır acaba elimde 4216610385 kodlu sensör var bu olurmu. yalnız bu sensör ikili alt bölmede 1 sensör gördüm. yardımlarınızı bekliyorum.

Selamlar benimde İki 3 gündür Dolabın üst dondurucu bölümünden dur dır diye gelmeye başladı ve göster gedeki dereceler düştü fişi çektim ama dinlendirdim biraz gecti kapak acıtıgımda duruyor fakat kapağı katınca tekrar başlıyor ve göstergenin en altında ! Bu işaret var neden dir teknik servis cagıracaktım fakat ufak bir sorundur diye cagırmadım acil bilgi verirmisiniz

S.a arkadaşlar arçelik 5194 buzdolabımın iç fanı dönmüyor fakat içini söküp buzlanmayı gördüm , fan hiç bir suretle bir yere sürtmüyor .fanı yerinden söktüm buzdolabı dışında çalışmasını denedim çalışıyor. Fanın bağlandığı elektirik soketine akım olup olmadığını kapı sivicini kapatarak denedim sokette akım yok kapı sivicide sağlam bu konu hakkında bana acil yardımcı olurmusunuz. Insülinlerim var dolapta emaneten komşuya bırakmak zorunda kaldım. Şimdiden alakaniz için çok teşekkür ediyorum

Ekli dosyalar

• 15514193596676127162114924044405.jpg
    15514193596676127162114924044405.jpg
    353.3 KB · Görüntüleme: 48
Hatırladığım kadarıyla, dolabın üst kısmında anakarti bulunuyor,kart üzerinde butonu uzun süre basınca bippp sesini duycaksiniz. Sesi duyduktan sonra test programına girmiş olursunuz kontrol panosu üzerindeki butonlarla sırasıyla tüm kompresör, ısıtıcı fan vs çalışıp çalışmadığını kontrol edersiniz. Fan devreye girmesi mevcut bölümün soğukluk derecesi belli bir ısıya gelmesi gerekiyor [emoji848]

Hatırladığım kadarıyla, dolabın üst kısmında anakarti bulunuyor,kart üzerinde butonu uzun süre basınca bippp sesini duycaksiniz. Sesi duyduktan sonra test programına girmiş olursunuz kontrol panosu üzerindeki butonlarla sırasıyla tüm kompresör, ısıtıcı fan vs çalışıp çalışmadığını kontrol edersiniz. Fan devreye girmesi mevcut bölümün soğukluk derecesi belli bir ısıya gelmesi gerekiyor [emoji848]
Teşekkürler kadir bey fana gelen kabloda problem varmış kabloyu değiştirince çok şükür herşey yoluna girdi

Ben teşekkür ederim efendim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana [emoji56]
Buzdolabım yine aynı sorunu verdi kadir bey içeride fan bölümü buzlanma yapmış ama her nedense iç kısım soğuk değil. Kapı contası'da sağlam çözemedim sorunu. Şuan alt bölüm ekranı 5 tırnak çizgi gögösteriyor

Yasin kardeşim şimdi şöyle bı durum daha var, 5194 ve 5192 serisi için yetkili servislerde kronik sorunlar için sensör, termal sigorta, ısıtıcı, kart vs oluşan servis kiti değişimi yapıyorlar, önümüzde uzun bı yaz var adam akıllı olması için sorunun tam çözülmesi için yetkili servise danışın derim.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri