AR 5282 NF buzdolabı üst soğutuyor Alt kısım soğutmuyor.

Benimde aynı model (5282 nf ) buzdolabım arızalandı.Servis üst ile alt bölüm arasındaki kılcal boruların tıkalı olduğunu ve çok masraf çıkacağından yeni bir buzdolabı almamın daha doğru olacağını söyleyince tamir ettirmeden emekliye ayırdım.Sizlerin yazılarınızı görünce hurdacıya vermeden önce istediğiniz bir parça varsa bedelsiz verebileceğimi yazmak için foruma üye oldum.Umarım faydalı olur.
Alt bölme sensörü lazım oldu kardeş. Düzensiz ölçüm yapiyor

Ekli dosyayı görüntüle 66031

Ekli dosyayı görüntüle 66033
Ekli dosyayı görüntüle 66034
İzmir Gıda çarşısından almış olduğum No frost D ve F sensor grubu ile Termik sigortasını değiştirmek için beklemeye almış durumdayım. Üste yüklemiş olduğum fotoğrafta görüldüğü gibi Alt ve üst bölme sıcaklıkları ayarlanan ısı değerlere göre ulaşmış gözüküyorlar. Soğutucu bölme damper termostat ayarı max durumunda +3 dereceye kadar ısı derecesine geldiğini gözlemleme rağmen bu ısı derecesinin daha alt derecelerine düşmesini gözlemleyeceğim. Bu durumun ne temmuz ve Ağustos aylarında nasıl olacağını görece

Alt bölme sensörü lazım oldu kardeş. Düzensiz ölçüm yapiyor
Alt bölmenin neresinde neresinde veya fotoğrafını atarmısın
Alt bölmenin neresinde neresinde veya fotoğrafını atarmısın
telefonum 535 6206637 buradan mesaj atarsan akşam ilgilenirim.

Arçelik 5282 nf buzdolabını hurdacıya vermeden önce elektronik kartını ,üst bölüm fan motorunu ve alt bölüm lambasını söktüm.Bunlar sağlam parçalar.Forumda aynı seri buzdolabının arızasıyla ilgilenen ve bendeki parçası arızalı olduğunu tespit edenlere ücretsiz (alıcı kargo ödemeli ) verebilirim.Yedek bulunsun diye istemeyin gerçek ihtiyacı olan arkadaşlarımıza verebilelim.Foruma çok bakmıyorum.Yukarıda numaram var oradan ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlar ayni buzdolabı bende de var soğutucu bölmesi sıcaklığı sürekli olarak 9 gösteriyor bir de dodurucu bölmesinin sıcaklığıni kaça ayarlarsam ayarlayım sürekli min ışığı yanıyor, buzluk kısmı zor donduruyor bir bardak su bile üç dört saatte ancak dondu sebep ne olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri