Arçelik 5060 Ar 5040 Ar 5056 Bk 9052 NF Serisi Arıza Kodları!

Kaynak Merhaba,
Benim de 5060 nf dolabım var, hafta sonu arkasını temizledik ancak motor kısmında ki 3-4 adet soketten birinin çıtığını gördüm, tekrar yerine taktım ama s6 veya s5 arızası veriyor.( tam hatırlayamadım)Soketin karşılığı( erkek olan) diğerlerine göre çok kısa, başkada bir soket yok ve mecburen boş olan o oduğu için ona takmak zorunde kaldım, baştan normaldi ancak bir süre sonra dediğim gibi s6 veya s5 arızası vermeye başladı.Sizden yorumlarınızı bekliyorum.İyi Günler

Buyrun inşallah işinize yarar..
Merhabalar;S2 lambası sürekli yanıp sönüyordu(komp.arızası),test programına giriş için yazdığınız işlemi yaptım bölme ve hızlı dondurma düğmesine bastım ancak şimdi ünlem lambası sürekli yanmaya başladı bu bir resetlememidir böylemi kalmalı yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Merhabalar;S2 lambası sürekli yanıp sönüyordu(komp.arızası),test programına giriş için yazdığınız işlemi yaptım bölme ve hızlı dondurma düğmesine bastım ancak şimdi ünlem lambası sürekli yanmaya başladı bu bir resetlememidir böylemi kalmalı yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

dondurucu bölüm belirli bir sıcaklığa ulaşana kadar (-15) ünlemin yanması normaldir. çalışıp soğuttuğu zaman ünlem işaretinin sönmesi gerekiyor. sönmedi ise soğutma sisteminde problem var demektir.

selam ustam arçelik 5080 nf bd evapta asırı karlanma oluyor erıtıp temızlıyorum 2,3 gun guzel calısıyor ondan sonra sogutma dusuyor sagda hızlı dondurma ve ayar dugmesı bırde alarm işaretlı tus var ve o alarm işaretli tuş üzerınde bulunan lamba yanıp sonmeye baslıyor sebebı nedır rezıstansları ölçtüm sorun yok fanda da sorun yok kompresorde guzel calısıyor yardımcı olursanız tesekkur ederım ilgınıze

rezinstans ve termistör hatası rezinstansınızı ölçün ikiside veya biri mutlaka hasarlı

merhaba kanyak bey benim arçelik 5060 model buzdolabı var arıza ışığı yanıyor dolaba nasıl reset çekebilirim ne yapmam lazım

arkadaşlar benim arçelik 5060 model buzdolabı var arıza ışığı yanıyor dolaba nasıl reset çekebilirim ne yapmam lazım yardımcı olabirmisiğniz

arkadaşlar benim arçelik 5060 model buzdolabı var arıza ışığı yanıyor dolaba nasıl reset çekebilirim ne yapmam lazım yardımcı olabirmisiğniz

fişi taktıkdan sonra 10 sn içinde bölme ve hızlı dondurma butonlarına aynı anda 3 sn basılı tutun. önemli olan verilen arızanın ne olduğu? arıza kodu verdiğine göre size bir sıkıntı anlatıyor. resetlemek çözüm değil.

ıyı gunlar benım arcelık nofrost 5056 buzdolabım var S6 arızası verıyor bu bolme ve hızlı sogutma butonlarına basılı tutunca bır muddetr normal calısıyor sonra tekrar yanıp sonmeye baslıyor ne yapmam gerektıgı konusunda bana yardımcı olursanız cok sevınırım sımdıden cok tesekkurler

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri