Arçelik 5060 Ar 5040 Ar 5056 Bk 9052 NF Serisi Arıza Kodları!

selam arkadaşlar
benim buzdolabımın gösterge panelindeki ünlem (!) işareti gibi ortada bulunan işaret sürekli yanıp sönüyor bir de sıcaklıklar yükselmiyor nedeni ne olabilir acaba

ısı gösterge ışıklarından alttan 2. yanıp sönüyormu?

arkadaşlar beko NF 9052 Buzdolabımız son bir haftadır sorun çıkarıyor

Sorun: önce no frostu ve dolap kısmı stop etmişti, çalışmıyordu ışık dolap kısmının +5 derecede yanıp sönüyordu ve no frost ışıkları yanmıyordu. servis çağırdık baktılar ve sıfırladılar yeniden programlayıp bir gün boyunca açmamamızı istediler.
gerçektende dolap kendini toparladı ve soğutmaya başladı. ancak kullanmaya yeniden başladığımızda ışıklar yeniden sönüyor ve dolap çalışmıyor. kapatıp işe gidiyoruz akşam geldiğimizde dolap yine çalışmaya başlamış ve yine kapaklarını açıp kapadığımızda yeniden ışıklar gidiyor bu böyle devam edip gidiyor.
servis motorun yetersiz geldiğinden bahsette ve değişmesi gerektiğini söyledi ancak yeni takılacak motorun sıfır olmasına rağmen garantisinin olmadığını ve kumar oynayacağımı söylüyor. bu konuda fikrinize ve bilginize acilen ihtiyacım var motor 250 tl civarında olacak ve dolap 15 yaşında motoru değiştirsemmi yeni cihazmı alsam
şimdiden teşekkür ederim
selamlar

Son düzenleme:
Sıfır motora garanti vermemeleri için hiçbir sebep olamaz.
Sanıyorum ki, arızanın kaynağının motor olduğundan emin değiller. Bir başkasına göstermenizi tavsiye ederim.

merhaba sayın ustalar buzdolabı d3 ve s6 ledleri sürekli yanıyor. buzlar çözülmüş durumda sıcaklık dügmesine basılı tutunca komprğsör belli bir süre çalışıyor ve duruyor.yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar

merhaba sayın ustalar buzdolabı d3 ve s6 ledleri sürekli yanıyor. buzlar çözülmüş durumda sıcaklık dügmesine basılı tutunca komprğsör belli bir süre çalışıyor ve duruyor.yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar

Dondurucu bölme buz kilitlenmesi .
Dondurucu bölme sensörü rutubetten dolayı kısa devre ve buz kilitlenmesinden dolayı hava yönlendiriçi klape devre dışı.
Dolabınızı derhal 2 gün süre ile kapılarıda açık kalması şartı ile fişten çekin mümkünse de sıçak ortamda bulundurun .

Selam Ustalarim
5040 modeli bir Arcelik dolabimiz var butun gun normal calisiyor sabahlari lambalar yanip sonuyor buluyorum uc dugmeden birisine basarak tekrar calismaya basliyor normalmi bir acayiplik mi var bazende motor devreye girerken bir iki deniyor ucuncusunde giriyor yardimlariniza ihtiyacim var Sevgilerle

kanyak nickli arkadaşım paylaşmış olduğun arıza kod listesi için teşekürler . listeden yola çıkarak problem çıkaran 5060 nf buzdolabın arızasını halletim.

sıfır motora garanti vermemeleri için hiçbir sebep olamaz.
Sanıyorum ki, arızanın kaynağının motor olduğundan emin değiller. Bir başkasına göstermenizi tavsiye ederim.

arcelik servisleri üretiminden itibaren 10 seneyi gecen ürünleri tamir ettiklerinde hiç bir şekilde yedek parça ve işçilik garantisi vermiyorlar...
Nedeni ise üretici firmanın bu yolda bir uygulama başlatmış olduğunu belirtiyorlar...
Bilginize...

Ustadlar benim bir sorum olucak 5040 NF buzdolabı , çalışıyor ama ısı gostergelerindeki yesil ışıklar yanmıyor bu durumda soğutma yapmıyormudur , yoksa farklı bir arızamı mevcut yardımcı olursanız sevinirim çok tşkl..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri