Ankastre kutuya CAT6 bağladıktan sonra SNR Marin değeri ne olur?

01_Cumali

Üye
Merhaba değerli arkadaşlar,

SNR Margin değerim ağlıyor, çok sınırda. Türk Telekom kullanıyorum, yakında taahütüm bitecek. 50Mbps kullanıyorum, geçeceğim firmalarda 100Mbps var, 100Mbps geçersem SNR Margin değerim düşecek ve internete bile bağlanamayacağımı biliyorum. Herhangi bir elektrikçi CAT6 kablo çekip yaparsa, SNR Margin değerim ne olur? CRC hatası olursa sıkıntı değil, eğer bu CAT6 kablo işi halledecekse modemi değiştirmeye razıyım.

Hat değerlerim :
Screenshot_331.png

Saygılarımla.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Modeme kadar olan kısım ve modemden sonrasına baktırmak lazım . Kaç olur bilmek güç

Modeme kadar olan kısım ve modemden sonrasına baktırmak lazım . Kaç olur bilmek güç
Artış sağlar mı? Benim için zira 4-5 dB SNR Margin değeri artsa yeterlidir, yani 100Mbps yaptırdıktan sonra herhangi bir sorun yaratmazsa iyidir. Altyapım 98Mbps'e kadar destekliyor gözüküyor.

Artış sağlar mı? Benim için zira 4-5 dB SNR Margin değeri artsa yeterlidir, yani 100Mbps yaptırdıktan sonra herhangi bir sorun yaratmazsa iyidir. Altyapım 98Mbps'e kadar destekliyor gözüküyor.
Zaten biliyorsunuz margin tesisat ve/veya modemle ilgili . Ama bu tesisat sizin iç tesisat da olabilir ankastre ye gelene kadarki tesisat da olabilir . Oyuzden didim denemeden bilinmez

Diğer komşularınızda durum test yapsınlar .
Dıştan ( telekom hattı ) yoksa içten ( bina ve daire içi ) ?
Eski tip müstakil ev. Kutu dısarıda ev telefonu kutusu gibi küçük. Diğer komşularımı bilmiyorum ama üst katimda farkli internet saglayicisi var ona da bakabilirim.

Eski tip müstakil ev. Kutu dısarıda ev telefonu kutusu gibi küçük. Diğer komşularımı bilmiyorum ama üst katimda farkli internet saglayicisi var ona da bakabilirim.

Altyapım 98Mbps desteği var diyorsunuz .

Eviniz saha dolabının yakınında olmalı .
( Evin önü ve bir kaç bina yanında )

SNR Margin değeri düşüklüğü saha dolabı arası ev arası veya iç tesisat .
Telekom firmsına bildirim ölçüm yapsınlar dıştan ve içten .
Diğer : Telekom hattı kablosu hat değişimi .
Kablo kalitesiz , ekler , oksitlenme durumu vs gibi olabilir .

Altyapım 98Mbps desteği var diyorsunuz .

Eviniz saha dolabının yakınında olmalı .
( Evin önü ve bir kaç bina yanında )

SNR Margin değeri düşüklüğü saha dolabı arası ev arası veya iç tesisat .
Telekom firmsına bildirim ölçüm yapsınlar dıştan ve içten .
Diğer : Telekom hattı kablosu hat değişimi .
Kablo kalitesiz , ekler , oksitlenme durumu vs gibi olabilir .
Evet, saha dolabının yakınında. Bir kaç bina yanında. Çok uzak değil, santral mesafesi 39 göstermekte.

Telekom firmasına ne hakkında ölçüm isteyeceğim? Kabloyu o ev telefonu gibi küçük ankastre kutusundan evime bağlı. Kabloyu yeni değiştirdim, eve yeni taşındım.
Screenshot_332.png

Evet, saha dolabının yakınında. Bir kaç bina yanında. Çok uzak değil, santral mesafesi 39 göstermekte.
Telekom firmasına ne hakkında ölçüm isteyeceğim? Kabloyu o ev telefonu gibi küçük ankastre kutusundan evime bağlı. Kabloyu yeni değiştirdim, eve yeni taşındım.

Bildirim yapın ve ölçüm çeşitli yerlerden ölçümler yapsınlar .
Kablo oksit kırıklık olabilir .
veya telefon kablosu telinin yerini değiştirsinler .

Fttx v1 yani gpon normal fiber altyapı yani saha dolabına kadar fiber gelir ordan evlere fiber kablo ile dağılır .
Fttx v2 ise vdsl altyapıdır saha dolabına kadar fiber gelir ordan sonra bakır kablo ile dağılılır .

https://www.waveform.com/tools/bufferbloat

Ben modemin ( Zyxel VMG3312-B10B 4 Port 300 Mbps VDLS2 Modem ) desteklediği hızın biraz altına firmaya sabitlettim .
Oyun yok .
Esasında verim için hız düşürülmesi gerekir .
Benim için bu konum iyi .

Sonuçlar .
Modem deiğştirmiştim şifresini unutmuşum menüsünü görmem için reset atmam gerekecek ( çalışan sistemi bozmayayım ) bu foto ile değerleri gösteremiyorum .

https://www.waveform.com/tools/bufferbloat

HIZ.png

Arka arkaya hız testleri
hız.png

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi