Anadolu Teknik Lisesi Diploması Hakkında?

kont17

Üye
2006 yılı Anadolu teknik lisesi mezunuyum. Liseye başladığım zamanda 1 yıl hazırlık (ingilizce) 4 yıl okuma şartı vardı. 4. yılı isteğe bağlı okuyabiliyordunuz. Ben 4. yılıda okudum. Diplomamda öğrenim sürem 4 yıl olarak yazıyor. 4. yılı okuduğum için okul iş yeri açma belgeside düzenledi. Geçenlerde mesleki eğitim merkezine gittim. Elektrik tesisat ve pano monitörlüğü için ustalık belgesi almak istediğimi söylediğimde müdür yardımcısı bana bir madde okudu ve 4 yıllık senin gibi mezunların böyle bir hakkı yok dedi. Diplomamda direk Elektrik tesisat ve pano monitörlüğü mezunu yazması gerekiyormuş. 3 yıllık öğrenim görenler için böyle bir durum yok onlar alabiliyorlar. Ben 4 yıllık elektrik mezunu olduğum için bana alamayacağımı söyledi. Diplomanı denklik yaptırabilirsin ama fark derslerini nereden bulayım diyerek beni başından savdı açıkcası. Şimdi değerli form üyelerine soruyorum suçum liseyi sonuna kadar okuyup bitirmek mi? Bu durumda olan var mı olanlar varsa beni bilgilendirirse sevinirim. Meslek dallarının resminide atıcam. Amacım bu meslek dalları ile ilgili çalışırken elimde bir ustalık belgesinin olması. Herhangi bir yasal prosedür ile karşılaştığımda bir belge ortaya koymak. Aşağıdaki resimde bulunan elektrik elektronik teknolojisi bölümündeki diğer meslek dallarınında ustalık belgesini almak istiyorum.

kayıt-1.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Başka bir çıraklık okuluna gitmenizi tavsiye ederim. Ben teknik lise (4 yıl) dan mühendislik kazanıp mezun oldum. Pano montörlüğü Usta öğreticilik belgesini de 1 ay kurs ve sinav sonucu 3 sene önce aldım. Hocaya mühendis değilde teknik lise diplomam ile bu belgeyi alabilirmiyim dediğimde meslek lisesi mezunu dahi alabilir demişti. Meslek lisesi mezunu bir kişi ustalık belgesine hak kazanmıştır denktir. Usta öğretici olabilmek için öncelikle ustalık ve işyeri açma belgelerini almanız gerek yani bir mâni görünmüyor.

Sn. kral kobra ikamet yeriniz neresi ben kayseri'de ikamet etmekteyim. Bulunduğunuz ilde belgeyi almış olduğunuz okulun ismi nedir? Kayseri'de ki ayşe baldöktü meslek lisesinden alamadım. müdür yardımcısı 4 yıl öğrenim süresini görünce bana ustalık belgesi vermekten vazgeçti. Ustalık belgesi almada sınır var mı? İklimlendirme ile ilgili olarak da 5 yıllık bağlı olduğun kurumda çalıştığıma dair belge istedi. Meslek lisesi öğrencisimiyiz düz lise öğrencisimiyiz anlamadım hala benimle kalfalık muhabbeti yapıyor amacını anlayamadım bir türlü.

Sn. kral kobra ikamet yeriniz neresi ben kayseri'de ikamet etmekteyim. Bulunduğunuz ilde belgeyi almış olduğunuz okulun ismi nedir? Kayseri'de ki ayşe baldöktü meslek lisesinden alamadım. müdür yardımcısı 4 yıl öğrenim süresini görünce bana ustalık belgesi vermekten vazgeçti. Ustalık belgesi almada sınır var mı? İklimlendirme ile ilgili olarak da 5 yıllık bağlı olduğun kurumda çalıştığıma dair belge istedi. Meslek lisesi öğrencisimiyiz düz lise öğrencisimiyiz anlamadım hala benimle kalfalık muhabbeti yapıyor amacını anlayamadım bir türlü.

Milli Eğitim Bakanlığının Mesleki Eğitim merkezleri veriyor bu belgeleri. Ben İşyeri açma belgesini ve Usta öğretici Belgesini İzmit Mesleki Eğitim Merkezinden aldım. Aşağıdaki linkten irtibat telefonlarına ulaşıp istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.
http://kocaelimem.meb.k12.tr/tema/okulumuz_hakkinda.php

Ustalık Belgesi alabilmek için gerekli tüm şartlar;
http://www.hemhalkegitim.com/ustalik-belgesi-alma-sartlari-dilekceler/

Sizi ilgilendiren kısım; Teknik Lise Mezunları Veya Mesleki Ve Teknik Eğitim Okul Ve Kurumlarının Dört Yıllık Eğitim Programlarından Mezun Olanlara, Ustalık Belgesinin Yetki Ve Sorumluluklarını Taşıyan, Mesleklerinde Bağımsız İşyeri Açma Belgesi Verilir. İş Yeri Açma Belgesi Ustalık Belgesi Görev Ve Sorumluluklarına Eşdeğerdir.

2006 yılı Anadolu teknik lisesi mezunuyum. Liseye başladığım zamanda 1 yıl hazırlık (ingilizce) 4 yıl okuma şartı vardı. 4. yılı isteğe bağlı okuyabiliyordunuz. Ben 4. yılıda okudum. Diplomamda öğrenim sürem 4 yıl olarak yazıyor. 4. yılı okuduğum için okul iş yeri açma belgeside düzenledi. Geçenlerde mesleki eğitim merkezine gittim. Elektrik tesisat ve pano monitörlüğü için ustalık belgesi almak istediğimi söylediğimde müdür yardımcısı bana bir madde okudu ve 4 yıllık senin gibi mezunların böyle bir hakkı yok dedi. Diplomamda direk Elektrik tesisat ve pano monitörlüğü mezunu yazması gerekiyormuş. 3 yıllık öğrenim görenler için böyle bir durum yok onlar alabiliyorlar. Ben 4 yıllık elektrik mezunu olduğum için bana alamayacağımı söyledi. Diplomanı denklik yaptırabilirsin ama fark derslerini nereden bulayım diyerek beni başından savdı açıkcası. Şimdi değerli form üyelerine soruyorum suçum liseyi sonuna kadar okuyup bitirmek mi? Bu durumda olan var mı olanlar varsa beni bilgilendirirse sevinirim. Meslek dallarının resminide atıcam. Amacım bu meslek dalları ile ilgili çalışırken elimde bir ustalık belgesinin olması. Herhangi bir yasal prosedür ile karşılaştığımda bir belge ortaya koymak. Aşağıdaki resimde bulunan elektrik elektronik teknolojisi bölümündeki diğer meslek dallarınında ustalık belgesini almak istiyorum.Ekli dosyayı görüntüle 53161

Ne yaziki bizim ülke komik ve saçma bir sistem üzerinden kurulmuş
Bir insan 4 yıl okul okurken bence istediği zaman işyeri açma halkına sahip tir bence sen hukuk mücadelesi başlat en azında başkaları da bu hukuksusluğa mahruz kalmasın hic okul okumayan insan işyeri açabiliyor sen niye açmasın

Bana söylenen esaslı olarak şu şekilde senin zaten elektrik olarak dükkan açma belgen var ama sen kalkıpta elektronik teknolojisi branşı altından ustalık belgesi alamazsın ya da mesleki eğitim merkezindeki müdür yardımcısı yardım etmek istemedi. Komik olan şu elektronik teknolojisinin altında bulunan bütün barnşların ham maddesi olan elektrik mezunuyum ben. Sanayide ş.yle bir şey var mı. Sen motor ustasının kalkıpta sana motorun silindir ve gömleklerini sökemezsin ve ya bujileri değiştiremezsin orayı okumadın ne saçma!

Bana söylenen esaslı olarak şu şekilde senin zaten elektrik olarak dükkan açma belgen var ama sen kalkıpta elektronik teknolojisi branşı altından ustalık belgesi alamazsın ya da mesleki eğitim merkezindeki müdür yardımcısı yardım etmek istemedi. Komik olan şu elektronik teknolojisinin altında bulunan bütün barnşların ham maddesi olan elektrik mezunuyum ben. Sanayide ş.yle bir şey var mı. Sen motor ustasının kalkıpta sana motorun silindir ve gömleklerini sökemezsin ve ya bujileri değiştiremezsin orayı okumadın ne saçma!

Sizi ilgilendiren kısım; Teknik Lise Mezunları Veya Mesleki Ve Teknik Eğitim Okul Ve Kurumlarının Dört Yıllık Eğitim Programlarından Mezun Olanlara, Ustalık Belgesinin Yetki Ve Sorumluluklarını Taşıyan, Mesleklerinde Bağımsız İşyeri Açma Belgesi Verilir. İş Yeri Açma Belgesi Ustalık Belgesi Görev Ve Sorumluluklarına Eşdeğerdir.

İş yeri açma belgem kayıpsa tekrar nasıl elde edebilirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri