Ana kolon nötr hattı kopması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sonkez yazıyorum artık yazmıyacagım gerçekten benim içinde bir süpriz oldu bir maille aklıma giriverdiniz ve ne kadar anlaşamasakta bu kadar beyin fırtınasının yapıldıgını gördüm sevindim açıkçası

karikatürleri birisiniz cep telefonu yokken adam sırtına bir ankeserlü telefon koymuş geziyo ve telefonla konuşuyo herkesde bakıp bu ne yapıyo diyo böyle düşün ben bu 25 watlık ampul hiç arızalanmıyacak demiyorum şayet karşısında kendisinden kat kat güçlü bir cihaz varsa anında arızalanacak hemde 25 e 60 neredeyse 2.5 katı sorarım sana maximum 240 volt yazan bir ampul nasıl oluyoda 345 voltta arızaya ugramadan 1 saatten fazla çalışabiliyo mesutun dedigi gibi degil bunu bilin yani patlayacak diye deneyi bitirmedim keşke imkanlarım olsada diger olasılıklarıda denesem

ama şu bir gerçekki bu durum çok az karşılaşılır ve genelde elektronik aletler yanar digerleri kurtarılır

benim için bu konu burada bitti herkese bol bilgili günler tavsiyem her yeni fikre açık olun korkmayın korkan insan sabit fikirli insanlar kendilerini geliştiremez

İsm@il ' Alıntı:
Arkadaşlar inanın bu forumda bu kadar hararetli geçen bir konu görmedim :D

Sn.maxialem
58 nolu mesajınıza gerekli cevabı dün akşam msn de vermiştim.

Ayrıca msn de karşılıklı bir konuşmamız oldu ben fikirlerimi, siz fikirlerinizi söylediniz. Siz geride bulunan mesajlarda iddaa etmişsiniz ki. "anlatmaya çalıştım anlamadı" tarzında yorumlar yapmışınız. :S

Fakat ben yinede sözlerimin arkasındayım; Siz konuştukca elektrik alanında yazılmış en basit formul olan P=U.I ve R= U/I formullerini reddetmektesiniz.

Örneklerde 25w ampul patlamamış olabilir fakat daha videonuzu izlemememe ramen eveldende söylediğim gibi daha parlak ışık verdiği aşikardır.

Karıncayı 1km yüksekten bırakmak onun yere çarpınca parçalanmasına sebeb olmaz. burada demek istediğim şudur ki 25w ampul sadece hesaplamada örnek verilmiştir. buna istinaden yukarıdaki koşullar altında bişey olmaz gibisinden yanlış bilgiler vermek ya da bunu genellemek sizce ne kadar doğrudur.

Neyse umarım bir an önce yanlışınızın farkına varırsınız. Artık söyleyecek bişey kalmıyor. Zaten kendiniz cevabını vermişsiniz. 25w ampule 300 kusur volt gerilim düştüğünü.

Şu filitre etmesi meselesi, ...... bu konuyla alakası nedir çözmüşte değilim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sn.maxialem

bir son sözde benden olsun 0,75 mm2 bir kablo akım taşıma kapasitesi (şu anda bakmadım sadece örnek olsun diye vermekteyim) 10A ise bu kesite sahip kablo 11A verilince yanar demek değildir. Bunu bir sgorta teli olarak kullandığınızda kısa devre anında 100A i bile taşıyor diye. Hiç bir zaman 0,75mm2 100A dayanır diyemeyiz.

msn de de söylediğim gibi belkide şartları, ortam koşullarını farklı düşünüyoruz ya da algıılıyoruz. Ama şunu bilmenizi isterim ki, elektriğin kurallarını siz ya da biz yazmadık. ZATEN ONUN KENDİ KURALLARI HEP VARDI tarih boyunca sadece bunlar keşfedildi. ve doğrulukları ile de benimsendi.

Başarılı Çalışmalar.

mesajını yeni farkettim bu nedenle yazıyorum çözüm önerin için saol

Mesut ' Alıntı:
Daha farklı çözümler de üretilebilinir, benim evin tesisatı trifaze olsaydı, faz kontrol rölesi kullanırdım.

bende kendi çözümümü söyleyeyim o zaman kondansatör alın 3 faz tabi güç önemli yani harcanan gücü bulup buna göre kondansatör kapasitelerini saçmeniz lazım yıldız baglı olsun ve bu kondansatörleri binanın elektriginin girdigi yere takın yıldız baglantı noktasınıda nötüre birleştirin

buda benim görüşüm hem kompaze eder az elektrik harcarsınız hemde hem dalgalanmaları en aza indirirsiniz hemde bu soruna bir nebze olsun kendi nötürünüzü yaratmış olursunuz

Sn : maxialem

Size konu içinde, yorum yapan Sn: fahriyetiş, Sn: gençarkadaş, Sn: hicbirsey, Sn: İsm@il ve 2 saatimi kuru inat uğruna harcadığınız ben, yanlışınız var dediğimiz halde, doğrusunu izah ettiğimiz halde, size göre, yazılan tüm yorumlar saçmalıktan ibaret...

Sizin bu konuda yapılan açıklamalar ile doğruyu öğrendiğinize eminim, bazı şeyleri anlayabildiniz, kabullenmek erdemliliktir.

Yolunuzun açık, ufkunuzun geniş olması dileğiyle...

Konu yoruma kapatıldı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri