Ampermetre kullanılışı

Bu ampermetrenin arkasında bir delik var.Kabloyu buradan geçiriyorsunuz.Kendinden akım trafolu.200A. KAdar direk ölçüm yapabiliyor.

Ekli dosyalar

• pr_01_15_min.jpg
    pr_01_15_min.jpg
    2.9 KB · Görüntüleme: 19
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşım 100 ampere kadar direk ampermetreler var.
birtane aldığın zaman bunu herhangi bir faza seri olarak bağlarsan ölçüm yapabilirsin.
orta faza da bağlamak zorunda değilsin.
senin yükün dengeli olduğu için herhangi bi faza bağlayabilirsin

100 A e kadar direkt olarak AC akımı ölçen analog ampermetreler mevcut..

Sn.groove,zeyal,sigma kusura bakmayın ama 'körmüsünüz'demek zorundayım.Sizin yazılarınızdan1 2 3 satır önce,akım trafosu kullanmadan sadece ampermetre kullanarak 200 A.kadar direk ölçüm yapılabildiğini yazdım.BUnun sitesinin linkini verdim.Sizin bunu yok sayarak yazdığınız görüşleriniz ne anlama geliyor acaba.
ePA920 200A. Direkt Ampermetre - Enerji Takip ve Kontrolnde Yeni tercihiniz

tknsyn;Sn.groove,zeyal,sigma kusura bakmayın ama 'körmüsünüz'demek zorundayım.Sizin yazılarınızdan1 2 3 satır önce,akım trafosu kullanmadan sadece ampermetre kullanarak 200 A.kadar direk ölçüm yapılabildiğini yazdım.BUnun sitesinin linkini verdim.Sizin bunu yok sayarak yazdığınız görüşleriniz ne anlama geliyor acaba.

sn tknsyn ustam sizce İNSANLARLA bu şekilde konuşmak(körmüsünüz diyerek) doğrumu

hall efect sensör ü bir araştır. işini görür bence

digerlerinin dedigi gibi ampermetreyı direk baglayamazsın ama yaklasık 2 katı akım cekıcegını söyleyebılırım

paylaşım için hepinize teşekürler arkadaşşar. sayın kompnze arkadaşın dediği gibi ct 25 akım trafosu kullandım. güzelde çalışıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,394
Kullanıcılar
450,279
Son üye
tesla444

Yeni konular

Geri