18.5Kw yıldız üçgen ile yol verme

Merhaba 18.5Kw fan motoru için yıldız üçgen panosu yapacağım. Bunun için seçmem gereken yıldız ve üçgen kontaktörler kaç kw olmalıdır ve termik röle amper aralığı ne kadar olmalıdır bilgilendirirseniz sevinirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba 18.5Kw fan motoru için yıldız üçgen panosu yapacağım. Bunun için seçmem gereken yıldız ve üçgen kontaktörler kaç kw olmalıdır ve termik röle amper aralığı ne kadar olmalıdır bilgilendirirseniz sevinirim.
Termik mermik kullanmayın. Motor koruma şalteri kullanın. Bu mevzu için hazır tablo ınternette mevcut.

schneider şalt listesini referans alırsak:

Şebeke kontaktoru: 11kW
üçgen kontaktoru : 11kW
yıldız kontaktoru : 5.5kW
termik role : 16-24

elinizde malzeme yoksa siemensin kendinden termikli komplike soft starterı var 3rw serisi onlardan düşünebilirsiniz kalkış ve duruş rampasını ayarlayabilirsiniz

karar ve maliyet size kalmış

3RW402_1.jpg

schneider şalt listesini referans alırsak:

şebeke kontaktoru: 11kW
üçgen kontaktoru : 11kW
yıldız kontaktoru : 5.5kW
termik role : 16-24
Çok teşekkür ederim ben anma akımını referans alarak 0.58 çarpan ile ana kontaktör ve üçgen kontaktörü eşitlemiş yıldızı 0.38 çarpan ile seçecektim. Çok faydalı oldu bu bilgi 👍
Ekte belirtimiştir.
Teşekkür ederim 👍
elinizde malzeme yoksa siemensin kendinden termikli komplike soft starterı var 3rw serisi onlardan düşünebilirsiniz kalkış ve duruş rampasını ayarlayabilirsiniz

karar ve maliyet size kalmış

Ekli dosyayı görüntüle 88587
Teşekkür ederim maliyet konusunda biraz indirgememiz gerekiyor yıldız-üçgen konusu biraz daha maliyetsiz olduğu için seçimi öyle düşünmüştüm 👍 ilginiz için çok teşekkür ederim 👍
Termik mermik kullanmayın. Motor koruma şalteri kullanın. Bu mevzu için hazır tablo ınternette mevcut.
Doğrudur hocam termik motor korumaya göre daha elverişsiz kalıyor. Şartlar neyi gösterirse ona göre ilerliyoruz. İlginiz için çok teşekkür ederim tablo için ayrıca teşekkür ediyorum çok faydası olucak 👍

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri