Akülü vidalama matkabını kablolu yapma

Arkadasa yine sordum kablolu sekilde kullabiyorum dedi.

Bu durum adaptorun koruma ozelligine kullanima gore değişiyor sanirim. Belki sarjlinin da ozelligine bagli olabilir. Kalkinma akimi devamlı yukte cektigi akim filan degisiyor sanirim.

Bende de 14 volt bir sarjli var. Malum bataryasi bitik. Elimdeki 12 volt 7 amperlik aku ile gayet guzel çalışıyor. Hic yoktan iyidir. Az cok isimi goruyor.

Kolay gelsin

konu güncelken yazayım, harici adaptor 14v 12 a di, 1-2 kilo civarındaydı fakat aynı adaptörün hafif olanları da var sanırım bendeki eski model olduğundan olsa gerek baya ağır bi adaptör
matkap 12 volt
öncelikle kusura bakmayın 14v 12 a demişim, uzun süre oldu bakmayalı adaptöre, bugün tekrar bakayım dedim yanlış bilgi vermişim,
adaptör 14V 7A likmiş, yani 7 a de bile canavar gibi çalışabiliyor 12 voltluk matkap

Uyku tutmadı yaptım. Kapasitör ve diyotu pil kutusuna montajladım ve smps için kablo deliği açtım. Yuvaya taktım;
Sonuç; Smps prizde ve İlk Tetikte motor 1 sn çalışıp duruyor.
Sanırım o da kondansatörün etkisi. Anında kısadevre koruması devreye giriyor. Fişi çek-bekle-tak tekrar aynı durum.
Akımın yetmez ise, olacağı bu. Kendi gelen en az net 8A lik bir smps beni bulana kadar şarjlı matkap, barbeküdeki kutusunda dinlenmeye gitti.
Önerim; şarjlı matkap, şarjlı vidalama, salt şarjla çalışan kozmetik cihazlar almayın. Ömrü 1-2 yıl ve batarya cihaz fiyatının yarısı.
KendiGelen dün önüme geldi. Evet yolda sigara içerken 20yıllık bir bilgisayar kasasını (nvidia 128 mb lık ekran katından tahmin ettim) biri yolda önüme bıraktı.
Cebimdeki mini tornavida ile bir duvarın üstünde söktüm ve Gigabyte marka kalite bir anakart ın üzerindeki 250w smps i çıkarıp Eve getirdim.
Masada bekliyor. 12 volt 10amper ucu var.
Henüz denemedim.
Bu smps lerin tetikleme ucu sanırım yeşil di. Artık deneyeceğim.

Son düzenleme:
Az önce 7,2 Voltluk Bosch marka şarjlı tornavidanın, batarya şarj cihazını cihaza bağladım ve şarj cihazı yandı. Faklı yöntemler denemek lazım :)

KendiGelen dün önüme geldi. Evet yolda sigara içerken 20yıllık bir bilgisayar kasasını (nvidia 128 mb lık ekran katından tahmin ettim) biri yolda önüme bıraktı.
Cebimdeki mini tornavida ile bir duvarın üstünde söktüm ve Gigabyte marka kalite bir anakart ın üzerindeki 250w smps i çıkarıp Eve getirdim.
Masada bekliyor. 12 volt 10amper ucu var.
Henüz denemedim.
Bu smps lerin tetikleme ucu sanırım yeşil di. Artık deneyeceğim.
Lutfucum yesil ile karayi birlestir.:)

Yetmiyormuş. Bir bilgisayar ups sini çalıştırmak başka, kullanabilmek başkaymış.
Youtube hep yalan. Kutuda Değişiklikler gerekiyor.
Evet bazi upslerde soyle bir durum var. Sadece bir voltaja (ornegin 12 v) asiri yuklenme oldugu zaman ups susuyor.

Evet bazi upslerde soyle bir durum var. Sadece bir voltaja (ornegin 12 v) asiri yuklenme oldugu zaman ups susuyor.
Henüz yükte denemedim.Kartı söküp incelemek gerekli. Eski model olduğundan dolayı, dediğiniz durumu yapacak beyni olduğunu sanmam.Teşekkürler.

Henüz yükte denemedim.Kartı söküp incelemek gerekli. Eski model olduğundan dolayı, dediğiniz durumu yapacak beyni olduğunu sanmam.Teşekkürler.
Olmaz olur mu lutfu. Bazi ups ler de var bu. Baska pc den calisa ups boyle bir sorun cikardi. Konu acmistim hatta. Buradaki tecrubeli arkadaslar bu sekilde aciklama yapti.
Pwm entegresi bir voltaj uzerinde akim arttiginda duty arttirip kendini korumaya aliyormus. (Yanlis hatirlamiyorsam boyle aciklama yapilmisti)
Her ups de boyle degil ama. Sen o ups nin saglam oldugundan eminmisin?

Olmaz olur mu lutfu. Bazi ups ler de var bu. Baska pc den calisa ups boyle bir sorun cikardi. Konu acmistim hatta. Buradaki tecrubeli arkadaslar bu sekilde aciklama yapti.
Pwm entegresi bir voltaj uzerinde akim arttiginda duty arttirip kendini korumaya aliyormus. (Yanlis hatirlamiyorsam boyle aciklama yapilmisti)
Her ups de boyle degil ama. Sen o ups nin saglam oldugundan eminmisin?
Sağlam.voltajlar tamam. Yükte denemedim.
Ayrıca eski ups lerde detay çipler yok.(İçini açıp bakmadım.) Umudum o eski salak modellerden olması.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri