Matkap Batarya veya Pil Sorunu

Bsndr

Üye
Matkabı çok az kullanmama rağmen pilleri veya adaptörü bozuldu. Sorunu çözemedim. Matkabı adaptörle çalıştırdım. Sorunsuz çalışıyor. Sanırım sorun pillerde veya adaptörde. 2 bataryası var. İkisini de şarj etmiyor.
Acaba bu pilleri başka hangi adaptörle şarj etmeyi deneyebilirim? Evde çeşit çeşit adaptör boşta duruyor.
Bataryanın içinde 3 tane uzun, mavi pil var.
_2021.05.24_15h44m48s_001_.png

Hyundai HPA1200 12V Li Ion Çift Akülü Vidalama
Giriş Gücü: 12 V
Batarya: 2 X 1.5 AH LI-ON

Merhaba.
Bataryalar şarj dan çekildiği zaman matkapta azda olsa hareket oluyormu.
Bu durum önemli çünkü bataryaların bozulmuş olma ihtimalini ön plana çıkarır.
Diğer meseleye gelecek olursak,
Seri bağlı 3 pil grubuna 3 s bms kartı bağlayıp 12.8 volt vererek pilleri şarj edip deneme yapılabilir.
Ayrıca şarj cihazı giriş çıkış gerilimleri vs kontrol edilebilir.

Sanırım piller bozuk. Ancak iki pilin de bozulması şaşırtıcı. İki bataryası var.
Orijinal adaptörüyle şarj etsem de matkabı çalıştırmıyor.
Bende 3 s bms kartı yok. Evde çeşitli adaptörler var.

Sanırım piller bozuk. Ancak iki pilin de bozulması şaşırtıcı. İki bataryası var.
Orijinal adaptörüyle şarj etsem de matkabı çalıştırmıyor.
Bende 3 s bms kartı yok. Evde çeşitli adaptörler var.
Şarz aleti bozulduysa ,2 pilide denediğin için bozulmuş olabilirler.Makineyi çalıştırabilir..Ama dengesiz şarz voltaj-akım veriyor olabilir.Şarz devresi neredeyse , o bozulmuş olabilir ,pillerde bozuk olabilir..Multimetre kullanabiliyorsan hepsini kontrol etmen gerek...

Şarz aleti bozulduysa ,2 pilide denediğin için bozulmuş olabilirler.Makineyi çalıştırabilir..Ama dengesiz şarz voltaj-akım veriyor olabilir.Şarz devresi neredeyse , o bozulmuş olabilir ,pillerde bozuk olabilir..Multimetre kullanabiliyorsan hepsini kontrol etmen gerek...
Peki 7.2 volt matkabı prize takıp nasıl çalıştırabilirim. Bir de 7.2volt süpürge var. Onu da prize takarak çalıştırmak istiyorum. Ne satın almamı önerirsiniz? Laptop adaptörüyle denedim, durarak çalışıyor ve yavaş.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri