AEG şarjlı matkap batarya bağlantısı

Merhaba elime böyle bir ürün geldi (aeg BS12 C2) 3 adet bataryası var. 2si sorunlu bataryalar 12 volt 3adet lityum ion pil. pillerde sorun yok yeterli volt ve amperi veriyor (köryüküm olmadığı için şimdilik mah ölçemedim). bağlantılarda sorun var nasıl bağlamalıyım sağlam olan batarya, iki bozuk bataryadan farklı bir marka, şeklide biraz değişik ve sağlam bataryada bir devre var diğerlerinde yoktu zaten devre koyacak yeride yok yani asıl hali bu şekilde ve uzun süredir bunlar kullanılıyormuş.

Resimlerden birinde ki şekilde pilleri şarj cihazına bağladım ama hata verdi.

Resimlere sağlam olan bataryanın değerlerini yazdım yazmadığım başka bir olasılık yok (yazmadıklarım 0V).

Pilin aynı değerleri vermesi için hangi elemanları kullanmalıyım?

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
WhatsApp Image 2020-06-27 at 12.45.13.jpeg

Bu pil grubuna - paketine uygun bms devreleri var, onlara bakın.

KArt elden geçmeli oksitli kısımlar görünüyor alt tarafta kimler cirit atıyor kim bilir :).

Bu pil grubuna - paketine uygun bms devreleri var, onlara bakın.

KArt elden geçmeli oksitli kısımlar görünüyor alt tarafta kimler cirit atıyor kim bilir :).
İlgin için teşekkürler
Ürünün şarj makinesinde bms devresi bulunuyor zaten olmasaydı şarj makinesi direkt artı ve eksi çıkış verirdi diye düşünüyorum. Ama yinede araştıracağım teşekkürler

Sorunu şu şekilde çözdüm ara kısımlardan değilde direkt + ve - çıkışından enerji aldım. Aynı şekilde oradan da besledim biraz yanlış aslında hücre hücre beslemem gerekirdi pili ama batarya kutusu çok küçük orj kutu kullanmak istiyorsam yapacak bir şey yok. Tek sıkıntı matkap 3 girişli olarak çalışıyor. + ve - nin dışında - ye 50 volt 2.2uf bir kondansatör ve 10 ohm direnci paralel bağladım uçlarını ise 3. girişe verdim ve sıkıntısız çalıştı umarım ilerde bu bilgiden yararlanan olur.

ŞArj etmekte sıkıntı yok mu?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri