12 v Bosch vidalama aküsünü iptal etme

sviçmod adaptorlerle yukarıda yazmışlar çalışır dıye birçok adaptorde kısa devre koruma var matkap motoru ilk kalkışta normalın iki akim çeker buda kisa devre korumalı adaptorlerde kesik kesik çalışmasına sebep olur akim değerı matkap motorunun çektiği akimin iki katından fazla olursa çalışabılır led surucu trafolar okadar guçlu olduğunu sanmıyorum gerçı o işle uğraşmadım yuksek akim veren adaptorlerde zaten fiyat olarak uçuktur

sviçmod adaptorlerle yukarıda yazmışlar çalışır dıye birçok adaptorde kısa devre koruma var matkap motoru ilk kalkışta normalın iki akim çeker buda kisa devre korumalı adaptorlerde kesik kesik çalışmasına sebep olur akim değerı matkap motorunun çektiği akimin iki katından fazla olursa çalışabılır led surucu trafolar okadar guçlu olduğunu sanmıyorum gerçı o işle uğraşmadım yuksek akim veren adaptorlerde zaten fiyat olarak uçuktur
Bazı sitelerde notebook adaptörle çalışıyor yapmışlar hatta. Onların vidalaması gücü zayıf olduğu için küçük amperle çalışabiliyor. Benim vidalamada işe yaramıyor.
Led trafosunu kaygısız ustam önerdi. Ona sormak lazım denemiş mi acaba? İşe yarıyor mu?

Selamlar benimde bosch marka nicd pilleri olan matkabımın pilleri ölmüş idi ve bende elimde olan leptop adaptörlerini denemiştim fakat sonuç alamamıştım.Birgün elime 12 volt 20 amper led trafosu geçti onu bağladım şuan duvar delme (en son 30 cm lik hilti ucunu matkaba takıp çelik kapının üst tarafındaki duvarı delmiştim) gibi işlerimi rahatça halledebiliyorum. Tek sıkıntım kuyruk gibi dolaştırmak iyi olmuyor.
Alacaksanız eğer en aşağı 20 A alın daha yüksek amperlide alabilirsiniz.
Kolay gele.

Selamlar benimde bosch marka nicd pilleri olan matkabımın pilleri ölmüş idi ve bende elimde olan leptop adaptörlerini denemiştim fakat sonuç alamamıştım.Birgün elime 12 volt 20 amper led trafosu geçti onu bağladım şuan duvar delme (en son 30 cm lik hilti ucunu matkaba takıp çelik kapının üst tarafındaki duvarı delmiştim) gibi işlerimi rahatça halledebiliyorum. Tek sıkıntım kuyruk gibi dolaştırmak iyi olmuyor.
Alacaksanız eğer en aşağı 20 A alın daha yüksek amperlide alabilirsiniz.
Kolay gele.
Teşekkür ederiz ustam. Bu bilgiyi vermen iyi oldu.
Led trafosu kuyruk gibi dolaşmasın. Aşağıda adaptör için çözüm bulmuşlar size belki fikir verebilir.
Pardon link vermeyi unuttum.
http://www.kendinyapsitesi.com/bilgi/sarjli_vidalama_aletini_elektrikli_vidalamaya_cevirme-3550.html

Son düzenleme:
12 volt 30 amperlik led trafosunu voltaj ayarını en yükseğe alarak kullanabilirsiniz. Artmadan yetmez korumaya geçmeden en zorlu çalışmada işinizi görür. Denediğimden net söyleyebiliyorum. Laptop adaptörlerinin 8 amper üstünü görmedim onlar bile yetmezken diğerleri boşta çalıştırabilirler ancak.

En kolayı 12 Volt 7 Ah'lik aküden kullanmanız. Bu kapasitedeki akü ufak UPS'ler nedeniyle piyasada bol bulunur. İyileri çok pahalı, ama ucuzları işinizi görür.

Ben uzun zaman kullandım, sorun yaşamadım. Sadece akü ile vidalama arasındaki kabloyu ince tutmayın yeterli.

Saygılar....

En kolayı 12 Volt 7 Ah'lik aküden kullanmanız. Bu kapasitedeki akü ufak UPS'ler nedeniyle piyasada bol bulunur. İyileri çok pahalı, ama ucuzları işinizi görür.

Ben uzun zaman kullandım, sorun yaşamadım. Sadece akü ile vidalama arasındaki kabloyu ince tutmayın yeterli.

Saygılar....
Bu aküyü nerede şarj edeceğiz? Buna vereceğimiz fiyatla led trafosu almak daha mantıklı bence. En azından şarj derdi yok. Ayrıca led trafosu daha küçük akünün olduğu kısma bir yollu bağlayabiliriz.
Bu arada 7 ah nasıl yorumlamamız gerekir? Kaç ampere denk gelir?

Son düzenleme:
Orjinali 1,3 amper ise bu 7 amper kıyaslayın. Pratik olarak orjinali 1,3 saat çalışıyorsa bu 7 saat çalışıp bitecek demektir.

Bu aküyü nerede şarj edeceğiz? Buna vereceğimiz fiyatla led trafosu almak daha mantıklı bence. En azından şarj derdi yok. Ayrıca led trafosu daha küçük akünün olduğu kısma bir yollu bağlayabiliriz.
Bu arada 7 ah nasıl yorumlamamız gerekir? Kaç ampere denk gelir?

LED trafosu alacaksanız bile 1-2 Amperlik birşey işinizi görmeyecektir. Şarjlı vidalamaların yükte çektiği akım azımsanacak ölçüde değil.

Ah= Amper x saat demektir. Kapasite birimidir. Teorik olarak 7 saat boyunca 1 Amper akımı sağlayabilir diyebiliriz, pratikte ise durum böyle olmaz.

7 Ah'lik bir akü 30-40 A değerinde hatta daha fazla anlık akım verebilir.

Saygılar....

İşte anlayamadığım nokta burası. 30-40 ampere kadar anlık akımı verebildiğini nasıl hesaplıyoruz?
Ayrıca led trafosunu 1-2 A düşünmüyoruz 30 A diye karar kıldık ustalarımızla.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri