Akülü Araba Devresi

Tekrar teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle 36842
Şemaya istek üzerine eklenti yapıldı.
Bu semaya 2 adet motor baglayarak akulu arabayi 12 volta cevirdim birde voltmetre bagladim ama simdi sarjda sorunum var gibi hizli konumda 12 volt 1 amper ( akulerim 6 volt 7 amper ) sarj cihazini bagladigimda voltmetre 12.3 voltun ustune cikmiyor yaklasik 10 saat biraktim sarjda ama yine voltmetre 12.3-12.4 voltu gosteriyor bunun sebebi nedir acaba

Akü bağlı değilken voltmetre ne gösteriyor. Yani şarz adaptörünün boştaki gerilimi kaç volt.

12.4 volt gosteriyor ozaman sarj cihazindami bir sorun var
Nasil birsey almami onerirsiniz
Tesekkurler

Sorun şarz cihazında görünüyor gerilimi 14.4 volt olmalı. Dolmama nedeni adaptör. Voltmetreniz olduğuna göre elinizde başka adaptörler var ise cözüm çıkabilir. Elinizdekileri bildirirseniz belki uydurabiliriz.

Elimde yok baska yenisini alacagim artik 6 volt 7 amper 2 aküm var hizli konumda 12 volt 7 amper yapiyor ben 12 volt 2 amperlik sarj aleti alsam sorum olurmu tesekkurler

Son düzenleme:
12 volt olursa doldurmaz 14.4 volt olmalı. 2 amper de olabilir.

Merhaba değerli arkadaşlar. Benim de bir sorum var. Bi akülü araba aldık 12V 7A akülü. Çift motorlu. Uzaktan kumandalı. 2 hız kademesi var araç üzerinde yavaş ve hızlı konum. Ancak kalkış ve duruşlar çok sert. Birden tam devir kalkış yapıp elimi çektiğimde birden duruyor. Kumandadan hareket verdiğimde yavaştan kalkıp sonra tam devrine ulaşan bıraktığımda yavaşlayarak duran otomatik hız kontrolü yapmam mümkün müdür acaba? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri