acil yardım çift devir için

poseidon43

Üye
elimde sargı uçlarından biri kısa devre edilmiş çift devirli bir motor var

u1 v1 w u2 v2 klemens uçlarına baglanmış

fakat 4 tane faz ucu var baglantısı yavaş ve hızlı için nasıl yapılacak

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
çift devirli veya dahlender motorlar yapısı bağlantısı daha önce çok işlendi.
forumda ara

elimde sargı uçlarından biri kısa devre edilmiş çift devirli bir motor var

u1 v1 w u2 v2 klemens uçlarına baglanmış

fakat 4 tane faz ucu var baglantısı yavaş ve hızlı için nasıl yapılacak

vallahi sizin verdiğiniz bilgilerden sonuca varmak çok zor daha fazla bilgi varsa iyi olur

şimdi abi bu bi vinç motoru çit kademeli bi kumanda butonu var ilk kademede kontaktörün biri çekiyo yavas devirde motor dönüyo 2 kademeye geçince 2 kontaktörde çekiyo hızlı devre geçiyo

motordan altı uç çıkıyo ama biri köprülü yani motrun 5 ucu var bende 3 tane ilk kontaktördrn gelen uç 1 tanede 2 kontaktörden gelen uç 4 uç var

motorda u1 v1 w u2 v2 diye kodlu 5 uç var nasıl baglanıcak çözemedim bende 4 uç var biri köprülümü olcak nası olcak

ha bide motorun frenide var acaba diyom1 ucda frenden mi alcaz

Bahsettiğiniz motor acaba dahlender mi yani kutup sayısı değiştirilerek mi devir sayısı değişiyor, yoksa çift sargılı motor mu ?

Motor markası nedir ?
Kullanılan fren,nasıl ? klemens kutusunda diyot klemensleri filan var mı ? Panodan gelen uçların 5 tane olması lazım çift sargılı motorda.

Son düzenleme:
motora 7 tane uç geliyo 1 toprak 2 si frene frenede 380 geliyo 4 tanede motora başka uç yok

Bu motor önceden çalışan bir motormuydu, yoksa dahlander olduğuna sizmi karar verdiniz?
Anlattığınız şekilde dahlander bağlantısı olmaz.

ewet uç çıkışlar değişik dahlender olmayabilir

ben dahlender demedim zaten 2 farklı devri var motorun yavaş ve hızlı motor klemensine 7 tane uc geli yo biri toprak 2 uç frene frende 380 4 uçda motora fakat motordan çıkan 6 ucun biri köprülü yani motorun 5 tane ucu var acaba diyorum 1 ucu frenden mi alıcaz yoksa ucun biri boşta kalıyo

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,999
Son üye
Samidmrr

Yeni konular

Geri