ABB marka inverter manual, sorunlar ve uygulamalar

bu hatalar hala devam ediyor.sanırım kimse bu hatalara ya rastlamadı ya da çare bulamadı!Ama aynı motora bağlı birisi arızalanınca değiştirdiğim diğer sürücüde aynı hataları verdi.Ve ben artık geceleri rahat uyuyamaz oldum.Çünkü sürücüler arızalanınca saat kaç olursa olsun beni arıyorlar vardiyadaki arkadaşlar.Onlarda haklı ama bu soruna bir çare bulmalıyım!Hiç kimsenin bir fikri yok mu?

Merhaba ;

Motor sıcaklık ölçümünü sargıların içdirencini ölçerek algılar, sıcaklık arttıkça direnç yükselir. konveyör tarzı motorlar genelde yüklü ve yavaş çalıştırıldıkları için motor kendini soğutamaz. 20Hz nin altına kesinlikle düşmemenizi tavsiye ederim, yada motorunuzu soğutmanız gerekir. aynı sorunu Micromaster ile yaşamıştım.
Paremetre silinmesine gelince ABB de başıma geldi :) eğer ki voltaj düşük yada topraklamanız sağlam değil ise silebiliyor. aynı sürücünün voltajı ve toprağı normal olan bir yerde yükleyince hiç bir problem yaşamadım.

ABB sürücünü ACH ve ACS serisini ağır şartlarda ( pompa kontrolü ) 24 saat kesintisiz kullanıyorum. neredeyse elektrik kesintileri hariç hiç durmadan 5 yıldır çalışan sürücüm var. Sağlamlık konusunda tek geçerim.

Ama Büyük firmalarda malesef sorunuza cevap almak sıkıntı :)

neden kendilerine bir forum sitesi yapmazlar ( örneğin DELTA forum sitesi 10 üzerinden 10 dur bence, herşey para değil insanlar ne kadar kullanmayı bilir ise o kadar çok pazarınız genişler )

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Abicim meraba öncelikle Sağol. Abi ben bi kum fab. Elekt. Teknisyeni olarak işe başladım çok anlamıyorum aslında ama başa getirdiler işte beni. Ilk geldigimde abi bi müh. Geldi yanıma panoya götürdü anlattı biraz sonra abi asagıda resmini verdigim sürücüyü gösterdi dedi ki bunu yedekle kafası falan bozulursa sadece kafasını değiştirirsin dedi ama ben bu sürücüyü hiç bilmiyorum ve bu küçük sürücülerden 6 tane falan ve 2 tanede bu kocamanlardan var. Biraz anlatabilir misin abi ne yapabilirim ? Bide şimdi gördüm bende Gebze'ye geldim abi ankaradan

zaten gelişmiş panelin var
menüden parametrelere gir, parmetre yedeklemeye gel panele yedekle de, tüm paremetreleri yükle :) hepsi bu kadar.
sorun çıkarsa da aynı menüden parametreleri sürücüye yükleden tümünü yükle yap. olay budur.

Abicim meraba öncelikle Sağol. Abi ben bi kum fab. Elekt. Teknisyeni olarak işe başladım çok anlamıyorum aslında ama başa getirdiler işte beni. Ilk geldigimde abi bi müh. Geldi yanıma panoya götürdü anlattı biraz sonra abi asagıda resmini verdigim sürücüyü gösterdi dedi ki bunu yedekle kafası falan bozulursa sadece kafasını değiştirirsin dedi ama ben bu sürücüyü hiç bilmiyorum ve bu küçük sürücülerden 6 tane falan ve 2 tanede bu kocamanlardan var. Biraz anlatabilir misin abi ne yapabilirim ? Bide şimdi gördüm bende Gebze'ye geldim abi ankaradan

zaten gelişmiş panelin var
menüden parametrelere gir, parmetre yedeklemeye gel panele yedekle de, tüm paremetreleri yükle :) hepsi bu kadar.
sorun çıkarsa da aynı menüden parametreleri sürücüye yükleden tümünü yükle yap. olay budur.

acs800 modelini pc ile bağlantı kurup parametrelerini kopyalamak istiyoruz fakat bağlantı rj45 değil rj11 6 pin ve kablosu farklı galiba dwl 2 2.92 versiyonuda bu modeli gormuyor diğer modellerde sorun yok acs800 ile pc haberleştiren varmı acaba...

Merhaba
ACS 800 pc ile Haberleşme için Fiber kablo ve RDCO-01 modülüne ihtiyaç var ve ayrıca Drive Window programına bu şekilde çok basit haberleşirsin ACS 800 diğerleri gibi Rj45 ile haberleşmez

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

abb acs800 ile ilgili 2 tane güzel sorum var. cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

soru 1- 320kW fan uygulaması var elimde 2adet ACS800-04-0260 var. elimdeki en büyük sürücü bu. bu sürücü motoru sürüyor ama sürücü aşırı ısınıp yarım saat sonra aşırı sıcaklıktan devreden çıkıyor. 2 sürücü çıkışını paralel yapıp bu motor sürülebilir mi? yoksa ACS800-04-490 sürücünün gelmesi için haftalarca beklemekten başka çare yok mu?

soru 2- ACS800-04-0165 sürücü brake chopper ve frenleme direnci var. uygulama vinç. tek sorun sürücüde normal uygulama kartı var. crane macro kartı yok. normal kartı abbye gönderip 300 euro para ödemeden crane macroya dönüştürmenin bir yolu var mı?

İkinci sorunuza cevap crane makro yazılımı başka şekilde yüklenmiyor Abb göndermeniz gerekiyor

Merhaba arkadaşlar! ACS 850 sürücülerin driveSPC programının kullanma kılavuzuna (varsa türkçe pdf ) ihtiyacım var..Yardımcı olursanız sevinirim...

yardımcı olmaya çalışayım yapmak istediğiniz uygulamayı anlatabilrimisiniz

Teşekkür ederim.Sahada farklı uygulamalarımız olabiliyor.(DriveSPC) Bu Programın içeriğini iyice öğrenip uygulamaları kendim yapmak istiyorum.Bu yüzden programla ilgili kullanım kılavuzu açıklamalı pdf vs. (varsa türkçe) lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri