ABB marka inverter manual, sorunlar ve uygulamalar

acs350 besleme girişi 380

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
hazır ayarları kullanabilirsin.

sorun olursa yardımcı oluruz.

saygılarımla.

Ekli dosyalar

• acs350_tr_revd_68596106_rev2.pdf.zip
    385.7 KB · Görüntüleme: 50
  • tr_acs350_um_a.pdf.zip
    4.7 MB · Görüntüleme: 33
merhabalar
abb acs 800 tipi 6 adet sürücü kullanıyorum sisteme yeni aldık. sürücüler 6 adet monopompa yol veriyor ancak pompalar bazen ilk kalkışta start almıyorlar motor milini biraz çevirip rahatlatınca dönmeye başlıyorlar direk yıldız yol verdigimde motorlar sorunsuz çalışıyor
ben bu driverlerin kalkış torkunu nasıl arttıra bilirim ki ilk kalkışta sürücü motordaki bu hafif sıkışmayı aşabilsin.teşekkürler...

merhabalar
abb acs 800 tipi 6 adet sürücü kullanıyorum sisteme yeni aldık. sürücüler 6 adet monopompa yol veriyor ancak pompalar bazen ilk kalkışta start almıyorlar motor milini biraz çevirip rahatlatınca dönmeye başlıyorlar direk yıldız yol verdigimde motorlar sorunsuz çalışıyor
ben bu driverlerin kalkış torkunu nasıl arttıra bilirim ki ilk kalkışta sürücü motordaki bu hafif sıkışmayı aşabilsin.teşekkürler...

Sayfa 55 te motor tanılama nasıl yapılır açıklaması var (autotuning)
torku senin elle ayarlaman sağılıklı olmaz
en doğurusu tanılama yontemi.
motor kw ve etiket değerine göre bağılantıları yapınız.
üçgen yerine yıldız bağılarsanız motora ve ya sürücüye zarar verirsiniz.

saygılarımla.

Ekli dosyalar

• ACS800-Manuel_Tr.pdf.zip
    3 MB · Görüntüleme: 31
s.a rkadaşlar ben bugün bitane copresor montjı yptım copreso 20hz 90 hz çalışabiliyor bende sürücüden 80 hz ayarladım aceba bir proplem olurmu. soğutmada kullanıyoruz dolapların dereceleri düştükçe hz ide azalıyor devamlı 80 hzde klmıyor yardımcı olursanız çok sevinirim

selamlar arkadaşlar ABB NİN ACS 310 serisi pompa ve fan uygulamalarında kullanılmak üzere çıkarttığı sürücüsü var.Teknik dökümanında "Tek sürücü birden fazla pompa veya fanı kontrol eder" ibaresi var.Bende hidrofor ve pompa uygulamalrı ile uğraşıyorum sürücüde tek motor çıkışı var 1 den fazla pompayı nasıl kontrol ediyor saygılarımla

Merhaba arkadaşlar ABB acs 150 f004 hatası veriyor manuelin de kabloları kontrol
et yazıyor motor bağalantı çıkışları boş
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekürler

Sürücü tanıtım kartı hazırlıyorum.Örnek bir tanıtım kartı var ise paylaşırmısınız?içeriğinde neler var?

Su ana kadar ABB suruculerle hıc ılgılenmedım. Ilk defa bugun bakıyorum o yuzdende arastırma yapmak ıcın gırmıstım. Ama bu mesaja cevap yazmadan cıkmak ıstemedım.

Anladıgım kadarıyla;
Surucu motorun baglı olmasını beklerken motor baglanmamıs vazıyette oldugundan kabloları kontrol et hatası verıyor. Motoru bagladıgında bu hatayı almayacaksın.

Merhaba arkadaşlar;

Elimde acs550 tipi driverlar var ve ve ben driverin parametrelerini bilgisayarıma yedeklemek istiyorum DriveWindowLight programını kurdum ama bağlanamıyorum. rj45 RS232 kablosunu test ettim. Arada usb dönüştürücü var onun driverinıda yükledim cihazın seri haberleşme hızlarını 9600,8n1 yaptım ama yine de haberleşmiyor. DriveWindowLight programının içerisinden communication settings kısmında modbus adres aralığını 0-255 yaptım. Bunun için driver'ın içerisinden bir parametreyi değiştirmek gerekiyor mu?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri