ABB marka inverter manual, sorunlar ve uygulamalar

Soğutma kulemizdeki Fanlara ait vibrasyon swichlerinin Kontaklarını kullanarak,anormal bir vibrasyon olduğunda Sürücüye bağlı motoru sürücü üzerinden devre dışı bırakmak istiyoruz.Vibrasyon swich üzerinde hem açık hemde kapalı kontak mevcut.Sürücü ile swic arasında 24V AC röle kullanacağız.Bu şekilde bir koruma yapabilirmiyiz?Yapabilirsek sürücüde nasıl bir bağlantı yapmamız gerek.Yardımcı olursanız sevinirim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar ben sistemin devre şemasını çizdim ona göre nasıl yapacağımı buldum.Yardıma gerek kalmadı.Sağolun
Eğer böyle veye benzer bir çalışma içinde olan varsa nasıl yaptığımız konusunda bilgi verebilirim.

mc03

sürücünün manual'ine bakarak run inputuna bu kontağı seri girerek switchin 0 konumunda(röle ile tersleyedebilirsin) olduğunda sürücüyü durdurabilrsin.

MC03 arkadaşım taiki yapabilirsin. Sürücünün herhangi bir dijital girişini bu iş için atarsın. Örneğin DI3 kontağı ile 24 V uçlarınıdan aldığın kumanda kablolarınını swiç rölesinin normalde kapalı kontağına bağlarsın ve sürücü programından da DI3'ü start enable olarak atarsın. Böylece vibrasyon swiçinin röleyi çektirmesi durumunda DI3 enerjisi kesilmiş olur ve inverter start enable görmediği için motoru durdurur.

selam..abb surucuye digital pot takilmis ve pot cikisina voltmetre bagladigimizda 0-10 voltun ayarlandigini goruyorum fakat motor hizi degismiyor bana bu konuda yardimci olabilirmisiniz sebebleri ne olabilir.simdiden tesekkur ederim

acs550 modelinde motor devri degismiyor girisinde dijital pot var ve o calisiyor ( multimetre ile kontrol ettim) acaba neden olabilir ?

ardasım vermıs oldugun program dc1395 driverleride kapsıyormu.?

sayın arkadaşlar işletmemizde ortalama 50 kadar ACS350 ve 550 frekans konvertörü kullanılmakta bu cihazlar PLC kontrollü zaman zaman sorunlar çıkarttıkları oluyor yanan patlayan çatlayan vb. durumlar yenisini takıp programlama işlemini gerçekleştirdikten sonra sorunsuz kullanıyoruz yanlız alışılmadık bir durumla karşılaştım cihaz ACS550 serisi 5.5kw sistemem kontrol kulasinden çalışma bilgisi geliyor sistem start alıyor yani sürücü devreye giriyor sürücü üzerinde geniş kontrol paneli var bu panel üzerinde motorun çektiği akım 4 amper görünüyor yanlız frekans 0.0 sağ üsrt köşedeki metin yine 0.0 frekansta bir hareketlilik yok sürücüyü LOCAL kontrole alıp start veriyorum üzerinden verdiğim frekansa cevap vererek motoru çalıştırıyor lakin REMOTe kontrolde cevap alamıyorum içerisindeki yazılımı kullanıcı paneline yedekledim ve kullanıcı paneli üzerinden tekrar ASİSTAN seçeneğinden kurulumu gerçekleştirdim verileri girerek yine çözüm olmadı tekrar kopyaladığım versiyonu içerisini yükledim böyle bir sorun ile karşılaşan yada sorunun kaynağını bilen arkadaşlarımdan yorum bekliyorum kolay gelsin...
ve ek olarak PC-SÜRÜCÜ DriveWindowLight programı haberleşmesinde kullanılabilecek farklı bağlantı kablosu varmı bu konuda bilgim yok kullandığım PC üzerinde USB çıkışı ve RJ45 çıkışları mevcut...

Son düzenleme:
arkadaşlar üsttaki bahsettiğim arızayı henüz giderdim sıkıntı sürücüde değil sürücü PLC modül arası 4-20mA kontrol kablosunun modül klemensinden temassızlığı üzerine arıza meydana gelmiş çok düşük bir ihtimal demekki olabiliyormuş...

acs 150 deki sürücü ayarları ile ilgili yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.
1-sürücüyü pano içine koyacağım şu anda sürücüye start vermek için üzerindeki start düğmesine basmam gerekiyor.her seferinde pano kapağı açılmasın diye panel üzerindeki start tuşunu iptal eden parametre nedir
2- +24 --gnd ---com uçlarını açıklarmısınız.nasıl bağlantı yapılmalı.şöyleki kitapçığında gnd ve com uçlarını kısa devre olacak gibi göstermiş bende kısa devre ederek bir müddet çalıştırdım.sonradan uçlarındaki voltaja baktığımda +24 ile gnd arasında 24 volt ölçtüm.işin tuhafı com ucu ile gnd arasında da 24 volt ölçtüm.bu normal mi

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri