aşırı kompanzasyon sıkıntısı var ?

Büyük ihtimal ile ilk kademelerdeki kondansatörler fazla geliyor. Bulabilirseniz 0,5Kvar + 1+1,5+2.5+5+10... Şeklinde kompanzasyonu tekrar dizayn edin. 0,5 bulamasanız 1+1+1,5+2,5+5+10....Olarak deneyin. 12 kademeden kaçı kullanılıyor bilmiyorum ama başlangıcı mümkün olduğunca küçük tutun.
İlk öneri işe yaramaz ise 2 olarak akım trafolarının oranına bakın yüklü durumda geçen akım ile aralarında 1,5 -2 kattan fazla fark varsa akım trafolarını küçültün. (örneğin çalışma saatlerinde akımı ölçtünüz 82 Amp akım trafoları 200/5 ise 100/5 ile değiştirirseniz iyi olur cl 0.5 kullanın)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bence sen in ck ayarında sorun var ck ayarını kompanzasyonun üzerinde yük yokken bir daha yap buda işe yaramazsa rölenin program ayarlarına bak genelde en son kademe (röle 5 programlıysa program 5)sırayla kondansaqtörleri devreye alır bu programı değiştir farklı devreye al kondansatörleri olay düzelir diye düşünüyorum kolay gelsin eğer arızayı gideremezsen ben gelip yapabilirim servis ücretini alırım ama ;D

KardeŞ YapacaĞin Tek Şeyy Cos Fİ Metreyİ DeĞİŞtİr...bİde Gruplari Kontrol Et..
eĞer KondansatÖrÜ Fazla Basiyosan Kapasİtİf Reaktİf Olarak Sayaca Yazilirrr...

degerli, muhammet58 tüm yorumları okudum benim kaneatimce siz ; sözkonusu tesizin enerji tüketim cinsi nedir ? örneyin R+N,S+N,T+N mi ! R+s ;S+T, T+R mi! bununla birlikte eyer Faz+Nötür ise pano üzeri Ampermetrelerin deyerlerine göre ayrı ayrı ayrı Faz +Nötür konansatör kademeleri oluşturun

yücel güç kontrol rolen hakkında bilgi verirmisin faz sırası yada akım trafosu bağlantınıda tekrar gözden geçir bence bu arada manuel olarak kondansatörleri devreye al günlük sayaç takibi yap enazından sorunu giderene kadar cezaya girme

selam ne yap
kullandıgın makinenelrin motorlarının kw larına göre sabit kondansatör al

kondansatörleri motorların u v w uçlarından besle bırak motorla beraber çalışsın çok faydası var
ben denedim reaktifim %7 kapasitif artmıyor

Arıtma tesisim var 30 tane motor var münferit kompanzasyonmu uygulayacağım !!! kahraman77 ve diğer üyelerim sitemiz gırgır sitesi değildir ciddi bir sitedir iyi bilmediğiniz konularda yorum yapmayınız. Teknikte biryerde uygulanan sistem her yere mal edilemez. Zaten muhammed58 arkadaşımız kompanzasyon panosunu yeniliyerek sorununu çözmüş.

kompzassıyon devrde dışı ama sayaç kapasitif yazıyor güç 13500 motor yok bir kaç kilima
ambuller tasaruflu bana reaktif güç lazım nasıl elde edebilirim örnegin metal halide reaktif güç oluştururmu? sagılar

varkombi 18 pc aldım tesiste 6oo-5 akım trafosu var gündüz 200-230 amper çekiyor fazlar aşırı kompanzasyon gösteriyor kademe sırasını 2.5 - 3.5- 5- 5- 5- 7.5- 7.5- 10- 10- 10- 12.5- 12.5- 15- 20-20- monafazeler ise 2klvar r fazı 2klovar s fazı 2klvar t fazı olarak sıraladım fakat aşırı kompanzasyon gösteriyo yardımcı olursanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,959
Son üye
çor-man

Yeni konular

Geri