Aşırı Kompanzasyon Fatura Yuksek Geliyor Yardım Edermisiniz.

Merhabalar Herkeze Kolay Gelsin Hayırlı İşler İyi Forumlar ;

Ben Elektrik Tesisatı İşi Yapmaktayım Bugun Sanayi'den Bir Musteri Geldi ve Kompanzasyon Panosunun Calısmadıgını Dolayısıyla Cok Fazla Bir Fatura Geldigi Sikayetinde Bulundu Devreye Baglı Butun Trıfaze Motorlu İş Makinelerini Calıstırdım. Ve Kontaktorler Sırasıyla Cekti. Ama Ters Giden Bir Durum Su Ki Reaktif Guc Kontrol Role Ekranında Bulunan C+ NORMAL C- Kısımlarının Ya + Yada - Konumunda Olması. Kondansatorlerin Olcumlerini Analog Bir AVOMETRE İle Yaptım Cogunda İbre Oynamadı Bile Devrede Guc Varkende Yokkende. Kondansator Siparislerini Verdim. Kondansatorleri Yenileyecegım. Fakat Kompanzasyonun Normal Ve Yasal Olarak Degerleri Nelerdir Bir Bilgi Verebilirseniz Cok Minnettar Kalırım. + Bir Sorum Daha Var R.G.Kontrol Rolesinden İlk Once Devredeki Gucu Kontaktorleri Cektirerek İş Makinelerin Gucune Gore Ayarlamam Gerekiyor Yani Setup Ayarları Bilgim Cok Az Var Ve Pazartesine Onarıma Gidecegim Bilgili Tecrubeli Ustalarım Bir Yardım Ederseniz Cok Sevinirim.

1 tane 1 Kvar
1 tane 1.5 Kvar
2 Tane 5 kvar
1 tane 10 kvar
2 tane 3 kvar lık kondas kondansatorler var. Pano Bayagı Bir Eski Pano İyi Forumlar Hayırlı İşler Beklemekteyim Yardımlarınız İcin Simdiden Cok Tesekkur Ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Rölenin marka ve modelini yazarsanız size daha kolay yardımcı olabiliriz. Ve sistemin özelliklerini (kurulu güç vs.)
Kolay gelsin.

Ayrıca şimdilik yasal sınırlar End:20% Cap:15%

Entes Marka Role Fakat Serisine Dikkat Etmedim , Kurulu Guc Bilgilerini Nasıl Anlarım Pano Cok Eski Bir Pano Normalde Şalter Konulması Gereken Yerde NH Buşon Sigortalar var. Benım Asıl Sormak İstedigim Ben Kondansatorleri Degistirdigimde Ve Roleye Toplam Gucu Tanıttıgımda [ Sırasıyla Kontaktorleri Cektirdigimde ] Kompanze Duzelecekmidir ?

Mevcut olan eski pano önceden normal çalışıyordu ve sisteme ilave birşey takılmadı (motor, projektör, vs) diyorsan arızalı kondansatörleri değiştirdiğinde ve roleye tanıttığında muhtemelen pano eski çalışma düzenine dönecektir. Eğer rle çok eskiyse zaten kondansatörleri tanıtmayacaksın, baştan al baştan bırak sistemiyle çalışacak. Kolaygelsin

birde rölenin trifazemi yoksa monofazemi çalıştığına bakman gerekli eğer kurulu güçte değişken ve dengesiz yük dağıtımı var ise mutlaka trifaze ölçüm ve monofaze kondansatör kullanman gerekebilir.

başka bir önerimde şöyle olabilir eğer çok kafa yormak istemiyorsan Tense veya grup arge nin kontrol rölesini takıp bir süre sonra röle içerisinde bulunan güç kontrol grafiği ile ne yapabileceğini rölenin sana söylemesini sağlayabilirsin

kardeş eğer önceden bir sıkıntı olmaya bilir ama senin röleyi trifaze yapmanda çok büyük fayda var.Bunun sebebi kondansatörün 1 fazı arızalanmış ve 2 fazlı kondansatör olmuş ve sisteminde ihtiyacını karşılayan belkide odur ama şimdi komple arızalandığı için köklü çözüm trfaze röle ve gruoparge yi tavsiye ediyorum

R.G.Kontrol Rolesinin Markası Entes Serisi RG8T. Ekstradan Hicbir Cihaz Panoya İlave Edilmemistir.Mevcut Makinelerin Hepsini Calıstırdım. Ve Kontaktorler Makineler Acıldıkca Cekip Bırakıp Cekili Olarak Bir Sure Durdu Normal Calısma Duzeyine Geldi Pano 3 Fazlı Kontrol Rolesi Degil Tek Değer Gosteren Bir Ekranı Bulunmakta Ve Butun Makineler Calısır Durumda 0.97 İle 1 Arasında Oynuyor Bu Normalmidir ? Cezalık Bir Durum Soz Konusu Olmusmudur Arkadaslar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri