728 ultra paradox siren bağlantısı

arkadaşlar benimde 728 im var 282828 şifre girdiğimde siren çalıyor susturamıyorum reset atmak zorunda kalıyorum lütfen yardım edermisiniz .

Merhaba ,,

Sanırım sistemin şifresi 282828 yapmışlar ..dolayısı ile sistem kuruluyor ve direk alarma geçiyor...bana kalırsa sistemi fabrikasyon değerlere çevirin ..tekrar programlama yapın ,muhtemelen hata kalmayacaktır...

Eğer ki farbrikasyon resetlemeyi bilmiyorsanız...yapmanız gereken
PGM ile zon 1 arasına kablo bağla sisteme enerjiyi ver ve 20-25 saniye bekle ...keypada elektrik geldiği vakit fabrilasyon ayarlara dönmüş olacaktır...kolay gelsin...

pgm ile zone 1 arasına kablo bağladım reset attım sistem normale dönüyor fakat ayarlamak için 282828 şifresini girer girmez pgm eksi çıkış veriyor dolayısıyle alarm tetikleniyor ve pgm deki eksi çıkışı bir türlü kesemiyorum form sitelerinden bulduğum parametre lerde sanırım tutmuyor zor durumda kaldım valla parametre klavuzu sizde varsa bi e mail atsanız bu iyiliğinize hiç unutmam ve bu iyiliğin altındada kalmam :))) teşekkürler saygılar

pgm ile zone 1 arasına kablo bağladım reset attım sistem normale dönüyor fakat ayarlamak için 282828 şifresini girer girmez pgm eksi çıkış veriyor dolayısıyle alarm tetikleniyor ve pgm deki eksi çıkışı bir türlü kesemiyorum form sitelerinden bulduğum parametre lerde sanırım tutmuyor zor durumda kaldım valla parametre klavuzu sizde varsa bi e mail atsanız bu iyiliğinize hiç unutmam ve bu iyiliğin altındada kalmam :))) teşekkürler saygılar

Merhaba...Problem şimdi daha net anlaşıldı..
yapmanız gereken işlem şu...
Enter 282828 programa gir
039 1 -2ND
040 2 -120
042 2ND -4 yap sistemin tüm elektriklerini kes..akü dahil...tekrar enerjiyi ver ....Kolay gelsin...

Çok uzun bir PGM kılavuzu var dı ama arşivlerden bulabilirsem burda yayınlarım ....

mrb.ben 728 panelde bağlantılarım doğru olduğunu düşünüyorum.ama bireksiğim var.şimdi paradox sirenin artı ucunu AUX'sun artısına bağladığım zaman keypat'de voltaj kesiliyor ve süre gelen kısa kısa ses çıkarıyor sirende ötüyor duruyor bu sorunu nsl giderebilirim.

sirenin + ve - uçlarını panel akü besleme kablosunun + ve - kutuplarına bağlayabilirsin.

Merhaba...Problem şimdi daha net anlaşıldı..
yapmanız gereken işlem şu...
Enter 282828 programa gir
039 1 -2ND
040 2 -120
042 2ND -4 yap sistemin tüm elektriklerini kes..akü dahil...tekrar enerjiyi ver ....Kolay gelsin...

Çok uzun bir PGM kılavuzu var dı ama arşivlerden bulabilirsem burda yayınlarım ....
sp400 için de pgm klavuzu varmı . harici sireni pgm ile bağlayabiliyormuyuz yoksa illa zona mı bağlamak lazım usta.

sp400 için de pgm klavuzu varmı . harici sireni pgm ile bağlayabiliyormuyuz yoksa illa zona mı bağlamak lazım usta.

Merhaba ceremy ...
Tabi sp 4000 içinde pgm programlama dökümanı mevcut....Akla hayale gelmeyecek kadar sistem içinde pgm programlaması yapmak mevcut..Örnek ;
Telefon hattı kesildiğinde , sadece tek bir zon için bile PGM çıkışından - voltaj alabilirsiniz...vs...vs...
Kolay gelsin..!!

ya usta paradox sp 400 kurulumunu yaptım kurulumu yaparken en başta siren ötüyordu sonradan siren ötmemeye başladı. rg+ dan bell +ya bağlıyorum ledleri yanıyor ama siren ötmüyor. bell artıdan cıkarım + 12 ye değdirince ötüyor. eksi lere bağlayınca da sürekli ötüyor. işin içinden çıkamadım usta bi yardımcı olurmusunuz

ya usta paradox sp 400 kurulumunu yaptım kurulumu yaparken en başta siren ötüyordu sonradan siren ötmemeye başladı. rg+ dan bell +ya bağlıyorum ledleri yanıyor ama siren ötmüyor. bell artıdan cıkarım + 12 ye değdirince ötüyor. eksi lere bağlayınca da sürekli ötüyor. işin içinden çıkamadım usta bi yardımcı olurmusunuz
Merhaba zadox...
Öncelikle kolay gelsin..Kurulum esnasında çalışan sistem daha sonra bozuldu ise muhakkak bir yerde hata vardır.Dolayısı ile sıkıntıyı çözmek daha kolay olacaktır.

Sp 4000 alarm paneli -( eksi ) tetik veren bir paneldir...Bunu unutma..Senin montajını yapacağın siren - mi + mı tetik bir kere onu tam olarak ortaya koyman lazım...yok eğer + tetik çalışan bir harici siren ise sisteme 1 adet role takman lazım...bunun amacı ise panelin - tetik özelliğini + tetik 'e çevirmendir.Yani panel ile sirenin çalışma tetiklerini eşitlemiş olursun...bunu anlamanın da tek yolu.Dediğin gibi + ya değdirdiğinde çalıyorsa panele role takman gerekir...Ama bel + ve - uçları arasına 1k direnç bağlamayı unutma...

Role bağlama konusunda da yardım istersen ...Yine burdan yardımcı olmaya calışırız..

Kolay gelsin.

Merhaba zadox...
Öncelikle kolay gelsin..Kurulum esnasında çalışan sistem daha sonra bozuldu ise muhakkak bir yerde hata vardır.Dolayısı ile sıkıntıyı çözmek daha kolay olacaktır.

Sp 4000 alarm paneli -( eksi ) tetik veren bir paneldir...Bunu unutma..Senin montajını yapacağın siren - mi + mı tetik bir kere onu tam olarak ortaya koyman lazım...yok eğer + tetik çalışan bir harici siren ise sisteme 1 adet role takman lazım...bunun amacı ise panelin - tetik özelliğini + tetik 'e çevirmendir.Yani panel ile sirenin çalışma tetiklerini eşitlemiş olursun...bunu anlamanın da tek yolu.Dediğin gibi + ya değdirdiğinde çalıyorsa panele role takman gerekir...Ama bel + ve - uçları arasına 1k direnç bağlamayı unutma...

Role bağlama konusunda da yardım istersen ...Yine burdan yardımcı olmaya calışırız..

Kolay gelsin.

Arkadaşlar merhaba...

Benim yazmış olduğum bir önceki mesajımda Sp 4000 paradox alarm panelinin (-) tetik olduğunu yazmışım.Orda daha sonra yanıldığımı gördüm..Bu mesajımı düzeltiyorum..

Düzelteme : SP 4000 Paradox Alarm kontrol paneli (+) tetik çalışıyor...Dolayısı ile PGM den - tetik almak gerekir yada role yardımı ile + yı eksi tetiğe çevirmek gerekir..

Sayın ; Zadox , yanlış yönlendirmemden dolayı kusura bakma.Kolay gelsin.

http://salimusta.com/wp-content/uploads/kontrolkalemi/sp4000sirenbaglantisi.jpg

merhaba
benim bir paradox esprit 728 cihazım var alarmı devreye şifreyle sokuyorum ama şifresiz entere basınca alarm devreden çıkıyor acil bana yardım edermisiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,224
Kullanıcılar
450,016
Son üye
ahmedsayin

Yeni konular

Geri