728 ultra paradox siren bağlantısı

aponal

Üye
728 ultra paradox teknim siren bağlantısı

bel + tetiklemeyi bağladığımda calışmıyor

bel - tetiği bağladığımda sürekli siren calıyor

proğramlamada ayar gerekiyomu

teknimde pgm cıkışını siren cıkışı olarak kullanabiliyoruz

bundada mumkunmu

Merhaba..
Bağlantı şemandan paradox 728 şeklinde yanlışlığın mevcut.Öncelikle su bilgiyi vereyim sana.
Paradox alarm panellerinin kendine has siren kısımları olmadığından tüm sirenlerle çalısmaya ayarlıdır.
Gelelim senin paradox panal ile teknim siren bağlantına..
1-)paradox bord üzerinden bell kısmına (+) ve (-) uç arasına 1Kohm luk direnç baağlaman şart.
2-)Tetik ucu olarak (+) dan direk sirenin ST ucu ile TR ucuna kanca atarak ortak baglarsın.
Saygılarımla...

teşekkürler direnc bağlantısı yapmadım çalıştı siren kontak uclarını ayar yapmak gerekiyormuş

ayarları yapamadım

giriş süresi enter- şifre -050 - 010- enter

cıkış süresi enter- şifre -049 - 010- enter

şifre değiştirme

enter - eski şifre - 00 - yeni şifre- enter

bu şekilde yaptım

telefon nu nasıl giricemi bulamadım

telefon arama modulu yok

bağlantı şeklim doğrumu

şu an calışıyor

merhaba
bel arsındaki 1 k direnç gözükmüyor
Bağlantı şekliniz kısmen doğru ve zoneleri direncsiz çalıştırıyorsunuz sanırım neyse
telefon arama modülü için sesli arama isterseniz eğer harici modül kullanmanız gerekir ancak üzerindeki dileri kullanmak isterseniz sadece 2 numara aratabilirsiniz ancak sesli arsama olmaz tüm açma kapamalardada size sinyal gelickwetir
programlama şöyle
programa girin
7 ye basın 1 . numara için 04 telefon nu marası 5 sefer tbl enter
06 2.numara 5 sefer tbl enter
saygılarımla

mrb.ben 728 panelde bağlantılarım doğru olduğunu düşünüyorum.ama bireksiğim var.şimdi paradox sirenin artı ucunu AUX'sun artısına bağladığım zaman keypat'de voltaj kesiliyor ve süre gelen kısa kısa ses çıkarıyor sirende ötüyor duruyor bu sorunu nsl giderebilirim.

mrb.ben 728 panelde bağlantılarım doğru olduğunu düşünüyorum.ama bireksiğim var.şimdi paradox sirenin artı ucunu AUX'sun artısına bağladığım zaman keypat'de voltaj kesiliyor ve süre gelen kısa kısa ses çıkarıyor sirende ötüyor duruyor bu sorunu nsl giderebilirim.

Sayın haafa ,

Bağlantılarım doğru diyorsun ama...Anlattığın olay hiç doğru olmasığını gösteriyor..Lütfen bağlantılarını tekrar gözden geçir ve bir daha dene..728 panel + tetik verir..Eğer sirenin - tetik çalışıyor ise..ya role tak ..yada PGM çıkışından programını yapıp - tetik al..Kolay gelsin..Ama mutlaka bağlantını kontrol et...

Ustalar Benimde 728 ultra bell + ve Bell - Tetikleri hiç değişmiyor Yani bell + daki 12v Alarm durumunda iken de var Alarm pasif edilmiş ikende var haliyle sireni kullanamıyorum Modulun kalan programları flan çalışıyor konu ile ilgili bilginiz var mı yardım isteyim dedim

Ustalar Benimde 728 ultra bell + ve Bell - Tetikleri hiç değişmiyor Yani bell + daki 12v Alarm durumunda iken de var Alarm pasif edilmiş ikende var haliyle sireni kullanamıyorum Modulun kalan programları flan çalışıyor konu ile ilgili bilginiz var mı yardım isteyim dedim

Arkadaşlar Bell + ile Bell - arasında mutlaka ama mutlaka 1k lık bir direnç olmak zorunda ..bell + ucu gerilime verip..0 volta indirmek lazım ...bunun için 1 k kullanıyoz...

ondan sonra sistem çalışır..eğer direnç var da sistem normal konumda iken ...Yani alarmda değilken bel + yı ölçdüğümüzde 12 volt veriyorsa ...sistem de arıza var demektir..En azında bir iki defa hard reset almak gerekebilir...Yine olmadı kartta arıza var demektir...

Saygılarımla...

arkadaşlar benimde 728 im var 282828 şifre girdiğimde siren çalıyor susturamıyorum reset atmak zorunda kalıyorum lütfen yardım edermisiniz .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri