paradox 728 Bağlantı konusunda yardım

armedi

Üye
Merhabalar,
Şehir dışında yerleşimden uzak bir yerde evimiz var ve amatörce bir alarm bağlamak istedim. Basit bir şekilde bağlantı konusunda yardımlarınızı rica ediyorum
Elimde olan malzemeler Esprit 728 ultra , Kest kp-450 siren , keypad 646 ve teknim ATP510 Pır..
Yapmak istediğim bir kapı ve 3 pencere için manyetik kontak koymak yanlız şu klemens bağlantısı ve direnç bağlamak konusunda kafam karıştı . Pır kullanmayı düşünmüyorum. A ) Bell + - arasına 1 k direnç bağlıyağım peki zonlara? benim panel üzerinde daha önce başka yerden söküldüğü için 4 zondada direnç gözüküyor bunları kullanacakmıyım..
B ) Siren üzerinde TR ST üzerinde köprü var Tamper in -out ve ov ye bağlantı nasıl olacak ? Bu bağlantıları evde gürültü yapacak diye test edemiyorum
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Sırende bell + ve bell - 1 arası dırenc baglamak zorundasın

zone'larda ıse dırenc baglamana gerek yok zonlara baglanan dırençler double zone kullanımı ıcındır

panelde kullanmadıgın zone 'a bı dırenc bagla yada araya jumper at

sırende tamper ın out fılan kullanmana gerek yok

sıren uzerınde S- veya S+ yazan yer var ıse

panelde bulunan Bell + dan sırendekı S + ya

yada
panelde bulunan bell - den sırendekı S - ye

egerkı bunlar yok sadece sıren uzerınde start yazıyorsa

panelde bulunan Bell + dan sırendekı start klemensıne baglayacaksın kolay gelsın !anladıgım kadarıyla ılk kez yapacaksın fakat anlamadıgım konu programlamayı nasıl yapacaksın?

Son düzenleme:
Cevabınız icin teşekkürler,
İlk defa amatörce yapmaya çalışıyorum bu yüzden öncelikle bağlantıları doğru yapıyım demiştim.. Forumda şemalar var fakat tabii işin içine ilk defa girince bilgiler yetersiz kalıyor.. Siren üzerindeki klemensler Tamper İN -OUT .. + - 12 V .. ve OV-TR-ST ....Birde bağlantı şemaları hep pır olarak düşünülmüş benim yapmak istediğim manyetik kontaklı bu yüzden her bir kontağı ayrı olarak zon bağlantısımı yapacağım yoksa hepsini seri bağlayıp tek bir zona bağlamam dahamı uygun olur . Program konusuna gelince forum sitelerinde yazılanlar doğrultusunda deneyerek yapayım diyorum fakat tabiki öncelikle bağlantıları doğru yapmam lazım yardımlarınız için teşekkürler...

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri