Paradox 728 Ultra Yardım

harlem35

Üye
Slmlar.İşyerimde paradox 728 ultra (2006) model bir alarm var.geçen gün sabah işyerini açarken keypadin bir çok ışığının yandığını gördüm.hiç bir şekilde şifre vb. giremiyorum.sonra dışarı bakınca sirenin kablolarının kesildiğini gördüm. kabloları doğru bağlar bağlamaz siren ötmeye başladı ve hiç bir şekilde susturamadım.cihazı elektriğini kesip tekrar verdiğimde yine aynı şey oluyor.bir süre bekliyor önce bir bip sesi veriyor ve sonra 20sn sonra siren çalışıyor yaklaşık olarak 5-10 sn. siren çaldıktan sonra keypadde neredeyse tüm ışıklar yanıp sönüyor ve siren susuyor.bunu sürekli tekrarlıyor.dediğim gibi keypaddan hiçbir şey giremiyorum.pgm ile z1 arasına köprü yapıp resetlemek istedim olmadı.sanırım siren+haberleşme ve iç siren pgm ile kurulduğu için reset yemedi.bu cihazı nasıl normal haline sokabilirim.yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler...

S.a büyük bir ihtimal Alarm santralin hala sobataj algılıyor 20 sn sonra çalmaya başlıyo. Alarm santralin kilitlenmiş. Panelin üzerinde jumper varmı? yoksa pgm'den direnç 4,7K vasıtasıyla resetlemeye çalış ama jumper var gibi hatırlıyorum.

dostum sorun siren aküsünün bittiği içindir aküyü değiştir siren beslemesini ver sorun kalmaz

arkadaşım sitemin kilitlenmiş öncellikle sireni in tetğini çıkar pgm yada bel +yada_ takılıdır eğer sireni çıkarmassan keypade yetrli güç gelmediğinden keypadin kilitlenir daha sonra kullanıcı şifreni gir ve alarmı durdur
resetlemek yeniden kurmak istiyorsan pgm ve zon 1 arasına bir kablo ile şönt at daha sonra önce aküyü ver sonrada elektriği
1 dakkika bekle ve elektiği ve aküyü çıkar
daha sonra şöntü yerinden çıkar önce aküyü sonra elektiği ver ve yeniden programlamasını yap bu konuda Özdamar Güvenlik Sistemleri Download Sayfası nı kullanabilirsinziz

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri