paradox 728 ultra ve 646 keypad yardım

pod

Üye
firmama bir tane 2. el paradox 728 ultra aldım. 8 tane hareket dedektörlü. kurulumunu kendim yaptım. Gerçi daha kabloları tam çekmedim. masa üzerinde kurdum sistemi tam anlamıyla anlamak için. Bir kaç tane sorum olacak.
1)montajcı şifresi her zaman aktif midir?
2)alarm kurulmadığında hareket dedektörleri sinyal gönderip zone tuşlarını yakıyor mu?
3)8 hareket dedektörü 8 zone olabiliyor mu)
4) trouble tuşunda 1 nolu ışık yanıyor. aküde sorun var diyor ancak. voltajı normal acaba tam şarj olmadığı için yanıyor olabilir mi?
5) haberleşme ünitesi de var. nasıl kurulduğu hakkında yardım..

İlgili tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

merhaba
1. montajcı şifresi her zaman aktif değildir enter ile giriş yapılır
2. alarm sistemi lu olmasa bile hareet algılayan dedektörün bağlı olduğu zone ışığı yanar.
3.8 zoneolarak kullanabilrsiniz programlamadan double zone açmanız gerekir.
4.paradoeni panelde eğer akünüz yeni ve 1 ışığıyanıyor ise panel sorunludur malesef sökme takmada yalnış bir işlem yapılmış olabilir.
5. haberleşme ünitesi derken eğer panel üzserindeki line girişi ise eğer genelde haber alma için kullanılır ancak siz kendinizide aratabilirsiniz ancak her hangi bir ses kaydı gönderemessiniz maksimum 2 numara kullanablrsiniz ayrıca hersistemi kurup açmada alarm durumunda elektrik kesintisi ve trbl hatalarında sizi arayacaktır eğer tel.modülü varsa modelinize göre programlama yapmalısınız
eger programalama için bir sorunuz varsa isteğinizi yazın yardımcı olabilirim
saygılarımla

8 pır için zone arttırma

ENTER/2828/208/(mem yanıyorsa söndür) / ENTER/ ENTER
ENTER/2828/210/8/ ENTER/ ENTER

kodları bunlar mı. ancak uygulamaya kalktığım zaman olmuyor.

haberleşme ünitesi derken de bir tane vrs cihazı var elimde. Bu cihaz ses kaydediyor. gerçi programlamasını tam bilmiyorum. aldığım kişi onu hiç kullanmamış o da bilmiyor.

8 tane pır dedektörü seri olarak kontrol paneline bağladım. Ancak 8 zone çıkartamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

1)montajcı şifresi her zaman aktif midir?
MUTLAKA MONTAJCI ŞİFRESİ VARDIR, FAKAT DEĞİŞTİRMİŞ OLABİLİRLER.
2)alarm kurulmadığında hareket dedektörleri sinyal gönderip zone tuşlarını yakıyor mu?
PARADOX LARDA ZONLAR HER ALDIKLARI SİNYALLERDE KAÇINCI ZON İSE ONU YAKAR... AYRICA İSTEDİĞİN ZONU UYARICI ZON OLARAK ATAYABİLİRSİN. NASIL...İSTEDİĞİN ZONA TUŞ TAKIMI ÜZERİNDEN 3SN BASILI TUT,,, HER ZON GÖRDÜĞÜNDE SİZİ İLAZ EDER (SİSTEM KURULU DEĞİLKEN GEÇERLİDİR. İPTALİDE OANEN ATAMA GİBİDİR.
3)8 hareket dedektörü 8 zone olabiliyor mu)
EN GÜZELİ 2 Lİ SERİ BAĞLAYARAK VEYA BİRİNE 1K DİĞERİNE 2.2K DİRENÇ ATARAK... OZAMAN TUŞ TAKIMINDA ZON NUMARALARININ YERİ DEĞİŞİR VE DE PROGRAMDA DİRENÇLİ BAĞLAMA OLARAK ATAMA YAPMAN LAĞZIM.
4) trouble tuşunda 1 nolu ışık yanıyor. aküde sorun var diyor ancak. voltajı normal acaba tam şarj olmadığı için yanıyor olabilir mi?
SİGORTALARI KONTROL ET.
5) haberleşme ünitesi de var. nasıl kurulduğu hakkında yardım..
ORJİNAL PARADOX UNKİMİ, ONA GÖRE PROGRAMI VARDIR. SAYGILAR

8 tane pır dedektörü seri olarak kontrol paneline bağladım. Ancak 8 zone çıkartamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

merhaba
doble zone için programalama enter 2828 - 090 adresinden 8 i yakınız
he zone için 1 k ve 2.2 klık direnç kullanmanız gerrrekiyor dirençleri seri bağlama mantığına göre takmanı gerekir şuradan bağlantı şemasını alınız paradox double zone bağlantı şeması
saygılarımla

ilgili arkadaşlara teşekkür ederim. İngilizce manuelden 90 olduğunu bulmuştum. 210 girdiğim için olmuyordu.
Her zone için direnç takmıştım. seri bağlantı yaptığımda problem yoktu. sadece keypadden double zonu açamıyordum 090 ile onu da çözdüm.

Tekrar teşekkürler....

728 ultraya 8 adet seri pır bağladım. keypad bağlantılarını yaptım. sireni bağlayacağım ancak sirene elektrik geldiğinde tak tak ritmli ses geliyor. sirenin modeli crow bs1. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. 728e nasıl monte edebilirim.

merhaba
sireniniden tak tak gelen sesler siren akünüün bittiği için gelen seslerdir akünüzü değiştirin ardından panelden artı ve eksiyi gönderin zoneden sabotaj kablolarını girin panelden pgm çıkışını aktif ederek siren tetik girişine yani go- ye bağlayın pgm i aktif ettiğinizde alarm durumunda eksi tetik verecektir
ayrıca bu sirende artı ve eksi panelden gelen voltajını pane<lin direk a<küsünden alı<nı aksi t<akt<irde keypa<d k<ilitle<nebilir kullandığı<nı siren güçlü bir sirendir
saygılarımla

zonelardan sabotaj kabloları nasıl alacağım. 1 ve ilk comdan bell çıkışlarına mı vereceğim. Kurduktan sonra sireni keypadden açmam gereken sirenle ilgili bir kod var mı? İlginize teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri