55Kw yanmış midir?

Scorpion90

Üye
Özürdileyerek ve panik halinde yazıyorum. 55 KW Yilzdiz kontaktoru brakmadan üçgen Cekti ve bomb.. motorda bir skinti olmuşmudur?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Özürdileyerek ve panik halinde yazıyorum. 55 KW Yilzdiz kontaktoru brakmadan üçgen Cekti ve bomb.. motorda bir skinti olmuşmudur?
Gecmis olsun .İzolasyon megeri ile motor fazlarını gövde ile kontrol etmeniz lazım.Ayrica bütün fazların giriş ve çıkış uçlarını da motordan söküp faz-faz izolasyon testi de yapın.
Kontaktör kontakları da yapışık kalmış ya da anası ağlamış olabilir. Onlari da kontrolü ihmal etmeyin .

Son düzenleme:
Gecmis olsun .İzolasyon megeri ile motor fazlarını gövde ile kontrol etmeniz lazım.Ayrica bütün fazların giriş ve çıkış uçlarını da motordan söküp faz-faz izolasyon testi de yapın.
Kontaktör kontakları da yapışık kalmış ya da anası ağlamış olabilir. Onlari da kontrolü ihmal etmeyin .
Kontaktorler degisecek kumanda devresinde hata olmus. Suan izalasyon tesey yapicak durumda deiliz malesef .. Faz lar kisadevre yaptigi icin motorun zarar görme ihtimali var diyorsunuz?!

Kontaktorler degisecek kumanda devresinde hata olmus. Suan izalasyon tesey yapicak durumda deiliz malesef .. Faz lar kisadevre yaptigi icin motorun zarar görme ihtimali var diyorsunuz?!
Tedbir olarak diyoruz. Motoru,izole bir yere alın, seri lamba uzerınden faz faz arası, faz, şase/gövde arası kontrol edin.

abi sıkıntı olmuş olmamış zamanımı
diyelimki olmuş? misal yane inşallah olmamıştır ama olmuş e ne yapacaz .
olmuş desek ne =?
ama motora bişi olmaz neden olsun motora fazlar kısa devre yaptıysa . zaten sen motora normalindede 3 faz vermiyonmu ? bu motor zaten bir sargısı 380 volta dayanmıyormu ? kontaktördür patlayan .
kedidir kedi.

abi sıkıntı olmuş olmamış zamanımı
diyelimki olmuş? misal yane inşallah olmamıştır ama olmuş e ne yapacaz .
olmuş desek ne =?
ama motora bişi olmaz neden olsun motora fazlar kısa devre yaptıysa . zaten sen motora normalindede 3 faz vermiyonmu ? bu motor zaten bir sargısı 380 volta dayanmıyormu ? kontaktördür patlayan .
kedidir kedi.
Kontaktörlerin 2 si gitti.. Iste kumanda arizasi belli...onu duzeltip Kontaktorleri hemen değiştirip devreye alicaz o yüzden motor da skinti olup olmadigini kontrol etmek istedim.... Yani yildiz salmandan ucgen devreye girdi ise teknik olarak kontaktorlerde kisa devre oldu ve kontaktorler yandi dolayisiyla akim motora ulasmadan geri donup enkisa yoldan gitmesi gerikir kisa devreden kasit bu degilmi...? Yani motora zarar vermemesi lazim.. Umarim bisey yoktur musteriye cok mahcubuz... Motor sargilari hakkinda fazla bilgim olmadigi icin konuyu burdaki ustalara danismak isterdim...

Kontaktörlerin 2 si gitti.. Iste kumanda arizasi belli...onu duzeltip Kontaktorleri hemen değiştirip devreye alicaz o yüzden motor da skinti olup olmadigini kontrol etmek istedim.... Yani yildiz salmandan ucgen devreye girdi ise teknik olarak kontaktorlerde kisa devre oldu ve kontaktorler yandi dolayisiyla akim motora ulasmadan geri donup enkisa yoldan gitmesi gerikir kisa devreden kasit bu degilmi...? Yani motora zarar vermemesi lazim.. Umarim bisey yoktur musteriye cok mahcubuz... Motor sargilari hakkinda fazla bilgim olmadigi icin konuyu burdaki ustalara danismak isterdim...
Yıldız ve üçgen kontaktör bobinlerinden önce birbirinin kapalı kontakları diğerinin devresine seri bağlansa bu iş olmazdı. Herhalde unutuldu .

Normal şartlarda olmaz çünkü kısa devre motorun üstünde değil kontaktörde oluşmuş.Yine de kontrol etmek lazım.Yildız kontörü herşey normal olsa yük geçirmez yıldız kontaktöründe akım sıfırdır ama ana kontaktörün kontakları geçirmezse veya sigorta nın kontakları geçirmezse yıldız kontaktörü akım çeker ve kontakları yapışabilir bunları kontrol edin.Motora gelen 3 faz düzgün d3ğilse motorunuz yanmış olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,063
Son üye
denizdeniiiz

Yeni konular

Geri