50 kVA Dağıtım Trafosu

canatar123

Üye
Merhaba arkadaşlar ,
Benim size birkaç sorum olacak öncelikle 40 kw gücünde yıldız üçgen yol verilen bir dalgıç pompamız var. Bunun için 50 kVA lık bir trafo tahsis edicez . Fakat bu trafo yu beslemek için sedaş dan elektriği almak için bir projeye ihtiyacımız varmış sanırım . tek hat şeması hakkında bilgim var fakat nasıl olacağı konusunda pek bir bilgim olmadı için size danışmak istedim . örnek proje dosya falan paylaşabilcek arkadaş olursa sevinirim

Herkeze Kolay Gelsin ,

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bir mühendislik bürosuna müracaat ediniz. Sizin kendi başınıza yapacağınız iş değil....
İzlenecek yol....
1 - Tedaş şebekesinden Enerji alınacak nokta belirlenir.
2 - Enerji müsadesi için TEDAŞ a müracaat edilir...
3 - Enerji müsadesi verildikten sonra proje hazırlanıp TEDAŞ onayına sunulur.
4 - Proje onaylandıktan sonra Tesis Projeye uygun olarak yapılır.
5 - Tesis yapılıp bittikten sonra, Kabul için TEDAŞ a müracaat edir.
6 - TEDAŞ Kabul heyeti gelip tesiste gerekli ölçüm ve incelemeleri yapar. Tesis tüm şartları sağlıyorsa kabul ederler. Değilse eksiklikleri gidermenizi isterler.
7 - TEDAŞ kabul heyetinin onayı ardından, Özel yada Tüzel kişi evraklarıyla birlikte TEDAŞ a giderek abone olur.
8 - TEDAŞ elemanları tarafından branşman bağlantısı yapılarak elektriğiniz verilir...
9 - HAYIRLI OLSUN.... :D
Ayrıca 40 kW motor için 50 kVA trafoda sorun yaşayabilirsiniz. 63 kVA almanızı tavsiye ederim.

Cevabınız için teşekür ederim .
mühendislik bürosuna başvurmak en kolay iş zaten amaç proje konusunda işin akışı hakkında bilgi sahibi olmak proje konusunda yardımcı olabilirmisiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri