5.saniye dur 5. saniye çalış otomatik kumanda devresi

Iııııııı üzgünüm yanlış cevap (bir kaç kişi katılırsa daha iyi olur cevabı çok geçmeden vereceğim, belki şu meçhul arkadaş gibi soruyu zipler şifreler şifreyi de daha sonra veririm :))

Tamam şimdi soruyu tam okudum:) cevap 4:)

Tebriklr evet doğru cevap :)

buda soruyu soran arkadaşa kapak olsun sanki çok bilirmiş gibi hadi bakalım kim bilecek siz önce burada ki değerli ustaların seviyesini ölçecek kadar büyümediniz

py48j.jpg

cızım cok ıyı ama kontaktor sayısı sanırım 1 ad olarak yazılmıştı aynı devreyı ben tek kontaktor 2 zaman saatıyle yaptım ama sorudakı 1 adet role yazıyo ama kasıtlı olarak ne rolesi oldugu yazılmamış buda yalnış anlasılmara yol acıyor o rolenın ne oldugunu bır bula bılsek iş cözülecek te işte

cızım cok ıyı ama kontaktor sayısı sanırım 1 ad olarak yazılmıştı aynı devreyı ben tek kontaktor 2 zaman saatıyle yaptım ama sorudakı 1 adet role yazıyo ama kasıtlı olarak ne rolesi oldugu yazılmamış buda yalnış anlasılmara yol acıyor o rolenın ne oldugunu bır bula bılsek iş cözülecek te işte
bir kontaktör bir röle ve birde zaman rölesi demiş bende aynı öyle yaptım zaten

bir kontaktör bir röle ve birde zaman rölesi demiş bende aynı öyle yaptım zaten
Evet öyle yapmışsın da; Şu devrenin çalışmasını anlatı ver bir zahmet....
Yahu bir deli kuyuya taşı attı gitti, akıllılar çıkarmaya çalışıyor. Bahsedilen malzemelerle böyle bir çalışma mümkün değil.

Evet öyle yapmışsın da; Şu devrenin çalışmasını anlatı ver bir zahmet....
Yahu bir deli kuyuya taşı attı gitti, akıllılar çıkarmaya çalışıyor. Bahsedilen malzemelerle böyle bir çalışma mümkün değil.
şemaya dikkat etmiş olsaydın zaman rölesi her beş saniyede bir kendi kapalı kontağı üzerinden kendini resetliyor bir start stop gibi düşün açık kontağı start yapıyor kontaktörün kendi kapalısından ikinci beş saniyede mühürleme kontağına seri olan zaman rölesi kontağı stop yaptırıyor simüle edip görebilirsin

1. ben kimseyle dalga geçmedim
2. ben bu konuyu açtığımda ilk cvp yazan bunun mümkün olmadığı söylüyor ama usta değilmiş
3. bu konunun 5. sayfasında devre resmi benim istediğim gibi değil arkadaşın verdiği devre KAPAK OLMADI sebebi ise verdiği devrede starta basıldığında motor hemen çalışmıyor verilen saniye dolunca başladı KAPAK BUDUR

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri