Otomatik kumanda devresi

şimdi ;

bu devreyi anladıysan diğer arkadaşımızın gönderdiği devreyi de anlayabilmen lazım.sadece türk normuna takılma cünkü kullanılmıyor neredeyse.ıec standartını kullanıyor bir çok ülke , temel ekipmanlara ait sembolleri öğrenip devreleri iyi incele , girdiğin sınavda biz olmayacağız , unutma ne yaparsan kendin için yaparsın , iyiyi de kötüyü de...

hadi bol şanslar
farkettinizmi? sizin verdiğiniz ve diğer abinin verdiği devreler farklı :)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
önemi yok ugur , ikisi de aynı görevi yerine getiriyor.amaç aynı neticeye ulaşmaktır.farklı yolları kullanmak ikinci planda yer alan bir durum

cevabınız varmı ?
öğrenci kardeşler neden pes ediyorsunuz.Niye çalışmıyorsunuz hiçbir şeyi çalışmadan öğrenemezsiniz sadece benim çalıştığım yerde 10 tane stajer var kimi elektrik -elektronik kimi otomasyon bölümü inanın çoğu okula boşuna gidiyor hayatın zorluğunu sonra anlarsınız benim gibi aradığınız bilgiler internette bile bol istemediğiniz için hem bulamıyor bulsanızda gösterseler bile anlayamıyorsunuz.su akmazsa kova dolmaz.Bunları öğrenmek şimdi basit teknoloji var,önceleri kısıtlı idi kendinize ve TÜRKİYE`mize faydanız olur inşallah

Merhaba.benim bir ödevim var.

Starta basıldığında motor hemen çalışacak,15 sn sonra duracak .durduktan 5 sn sonra tekrar çalışacak.(iki zaman rölesi kullanılacak).Stop butonuna basılıncaya kadar çalışmasına tekrarlanarak devam edecek. KUMANDA DEVRESİ GEREKLİ YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM
9-18 V aralığında çalışabilen, dijital saatli,7 gün,günlük 16 kere programlanabilen otomatik açıp kapama Kontrol ünitesi arayanlara temin edebilirim 0530 547 33 55 bendeki cihazla yapabilrisin belki biraz modifiyede edebilrisin

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,986
Son üye
ferhatyigit

Yeni konular

Geri