5.saniye dur 5. saniye çalış otomatik kumanda devresi

casus59

Üye
merhaba aşağıdaki devreyi yapabilirmisiniz EKT s de

elinizde 1 adet kontaktor 1 adet zaman rölesi ve 1 adet röle olacak bu parçalarla start butonuna basıldığında bir motoru stop butonuna basılıncaya kadar 5 saniye çalıştırıp 5 saniye durduracak sürekli (not zaman rölesi öyle elektronik falan değil bildiğiniz kara şanzuman yani elektrik verince saymaya başlar belirlenen zamanda kontaklar yer değiştirir ve elektrik kesilinceye kadar kontaklar değişmez)

Öyle birşey mümkün olmadığı gibi... Soru sorma üslubunuz hiç hoş değil. Burada mesleğinde çok iyi yerlere gelmiş bir çok usta var ve burada bulunmalarını senin gibi çok bilmişlere yardım etmekten başka amacı yok. Şimdi sen tutmuş bu kişileri sınav etmeye kalkıyorsun... Çok ayıp...

ERtek e katılıyorum soru sorma biçimin çok yanlış. Önce sormayı öğren sonra cevabını elbet alırsın.

merhaba benim adım gökhan bana bu soruyu sordular 1 saatte yaptım ancak makine üreten bir fabrikada 11 tane tekniker ve mühendis bu devreyi yapamamış devre aşağıdaki gibidir

elinizde 1 adet kontaktor 1 adet zaman rölesi ve 1 adet röle olacak bu parçalarla start butonuna basıldığında bir motoru stop butonuna basılıncaya kadar 5 saniye çalıştırıp 5 saniye durduracak sürekli (not zaman rölesi öyle elektronik falan değil bildiğiniz kara şanzuman yani elektrik verince saymaya başlar belirlenen zamanda kontaklar yer değiştirir ve elektrik kesilinceye kadar kontaklar değişmez)
Tekniker ve mühendisler üzerinden show yapıp ne kazanacağınızı düşünüyorsanız kusura bakmayın onu kazanamayacaksınız ; böyle rezil soruyuda ben sana tek röleyle yapayım ; ister inan ister inanma ........

Bir soru da benden bir odada kediler var, her kedi 3 kedi görüyor. Odada kaç kedi var?

11 tane tekniker ve mühendisin yapamadıgını bir saatte yapmışsın aferin sana daha ne yapmaya çalışıyorsun emin ol burada çok bilgili ve usta insanlar var ama onlar senin seviyene düşmezler merak etme ;)

ERtek e katılıyorum soru sorma biçimin çok yanlış. Önce sormayı öğren sonra cevabını elbet alırsın.
Tekniker ve mühendisler üzerinden show yapıp ne kazanacağınızı düşünüyorsanız kusura bakmayın onu kazanamayacaksınız ; böyle rezil soruyuda ben sana tek röleyle yapayım ; ister inan ister inanma ........

ÖKSÜZÇOÇUK ve mekatroniker54 arkadaşlarıma katılıyorum. Ve çok merak ettim şu yaptığınız devre şemasını bir gönderebilirmisin. Hep beraber görelim.

Sayın gökhan siz şemayı gönderin bizde bir şey öğrenmiş olalım.

ÖKSÜZ ÇOCUK saçma sorular soranlar hakkında söylediklerine şimdi katılıyorum işte bu soru o cinsten

iyiymiş bi gun bizede lazım olabılır peki çözüm neymiş

Son düzenleme:
iyice kontrol den cıktı bu kontrol kalemi ne dersıniz dostlar

Üç beş mesajı olan birinin imajıyla bu kararı verebilmek ileri düzey feraset , şahsen ben başaramam.

Yukarıdaki diğer cevaplar için :
Ya kayda değer bulmaz geçer gidersin ilgi görmeyince kahrolur , ya da daha kısa sürede cevaplar ve gereken dersi verirsin .
Demek ki ...

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri