4 adet 220 volt ile ayrı ayrı çalışan alarm

kontaktör nedir?

Elektrik devrelerini açıp- kapamaya yarayan ve kumanda sistemiyle uzaktan kumanda edilebilen büyük güçlü elektromanyetik anahtarlara kontaktör denir

röle nedir?

Küçük değerli bir akımın oluşturduğu elektromanyetik alan ile yüksek güçte veya akımda çalışan bir alıcıyı(yükü) çalıştırabilmek (anahtarlayabilmek) için bir ya da daha fazla anahtar grubunu kontrol eden (anahtarları açan ya da kapatan) elemana röle denir.

Kaynak: Röle Nedir? Nasıl Çalışır?

lütfen bu cihazların tanımını okuyunuz.

110v. 220 v. 380 v. .1000 v. ile çalışan kontaktörleride kullanıyoruz 12-24-110- -220 v. ile çalışan röleleride kullanıyoruz.oku öğren belge sun.tartışmak istersen özelden tartışalım.kaynak bildirerek tartışalım.29 yıllık meslek hayatımda ben böyle yaptım.bundan sonrada böyle yapmaya devam edeceğim.sanırım mail im profil bölümünde görünüyor.oradan da görüşebiliriz.

tartısmak ıcın oncelıkle aynı sevıyede olmalıyız fakat ben ınternettekı bılgı kadar genıs kapsamlı deılım
demem o ki bana nette deıl kendı bıldıklerınle gel..

senınle tartısmamızda en fazla 15 dakka surer ben her sekle acıgım cyber.die@hot
yada ıstersen burda tartısalım fark yok yane ok

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
tartısmak ıcın oncelıkle aynı sevıyede olmalıyız fakat ben ınternettekı bılgı kadar genıs kapsamlı deılım
demem o ki bana nette deıl kendı bıldıklerınle gel..

senınle tartısmamızda en fazla 15 dakka surer ben her sekle acıgım cyber.die@hot
yada ıstersen burda tartısalım fark yok yane ok
internet deki bilgilerde zaten hepimizin bilmesi gereken bilgiler.internet den bilgi vermemin amacı kaynak göstermek.
bana bildiklerinle gel demişsin.
ben bildiklerimle değil,bilmediklerimle geleyim.bilmediklerimi üst üste koyarsam.......... dediği gibi başım göğe erer.biliyorsan iddia et.bilmiyorsan araştır öğren.bilmemek ayıp değil.bana göre boşa tartışmak ve öğrenmemek ayıp.ayrıca burası meydan okuma yeri değil.burası bilgi paylaşım forum sitesi.zaten kimseye meydan okuyacak yaşta değilim.ne yaparsın ,ihtiyarlık.

yani sen haklısın.

internet deki bilgilerde zaten hepimizin bilmesi gereken bilgiler.internet den bilgi vermemin amacı kaynak göstermek.
bana bildiklerinle gel demişsin.
ben bildiklerimle değil,bilmediklerimle geleyim.bilmediklerimi üst üste koyarsam.......... dediği gibi başım göğe erer.biliyorsan iddia et.bilmiyorsan araştır öğren.bilmemek ayıp değil.bana göre boşa tartışmak ve öğrenmemek ayıp.ayrıca burası meydan okuma yeri değil.burası bilgi paylaşım forum sitesi.zaten kimseye meydan okuyacak yaşta değilim.ne yaparsın ,ihtiyarlık.

yani sen haklısın.

insanın aynaya bakdıgında gordugu seyı tanıması guzel
Tartısmak ısteyen sensın bende tartısmakdan kacmayacagımı ve eger tartısırsakda en fazla 15 dk surecegını belırttım
Demekki neymiş? Akıl YAŞDa Deil Başdaymış dimi?

eğer bekçi kulubesinde bilgisayar varsa işe biraz eğlence katabilirsin

insanın aynaya bakdıgında gordugu seyı tanıması guzel
Tartısmak ısteyen sensın bende tartısmakdan kacmayacagımı ve eger tartısırsakda en fazla 15 dk surecegını belırttım
Demekki neymiş? Akıl YAŞDa Deil Başdaymış dimi?

burası tartışma yeri olmadığı için seninle tartışmıyorum.kendini nimetten sayıp ta işi uzatma.tartıştığın konuda bilgine bak ondan sonra konuş.daha kontaktör nedir.röle nedir bilmiyorsun.seninle ne tartışayım.önce öğren ,sonra yaşına göre birini bul ,seni muhatabı görürse o kişi veya kişilerle tartış.

burası tartışma yeri olmadığı için seninle tartışmıyorum.kendini nimetten sayıp ta işi uzatma.tartıştığın konuda bilgine bak ondan sonra konuş.daha kontaktör nedir.röle nedir bilmiyorsun.seninle ne tartışayım.önce öğren ,sonra yaşına göre birini bul ,seni muhatabı görürse o kişi veya kişilerle tartış.

dostum ben neyin ne oldugunu senden ii bılıyorum o yuzden benımle bırak tartısmayı benım hakkımda bısey beyan ederken bıle ıkı kere dusunmen gerekır ama ben işi t..sarmasına aldım ayrı konu :):)
ben her alanda tartısırım benım ıcın problem yok Allah'a Şükür birçok alanda kendını usta dıye nıtelendıren kısılerden kat kat bılgı ve becerım var .. Şıkıntı yok farkındaysan su ana kadar sana hakkımda veya yapdıklarım veya yapabılceklerım konulardan bahsetmedım
Ben bırıyle tartısırken once karsımdakı kısı benı saf veya hıcbıseyden anlamıyor gıbı dusunmesını saglarım
buda bana karsımdakı kısının sacma sapan yada mantık a aykırı dusunceler veya fıkır beyan etmesını saglar
bende sarf edılen bu cumleler netıcesınde karsımdakı kısıyı rahatlıkla konusamaz hale getırırım eger bırıyle gercekden tartısmak ıstersem

dıyosunkı ben 29 meslek hayatımda hep böyle yapdım okudum arastırdım fılan

sonrada dıyosunkı.. ınternettekı bılgıler bılmemız gerekenler zaten.. (ki bu konuyu cok farklı yerlere getırebılırdım)

madem ınternettekı bılgıler bılmemısız gerekenler kı sen bunların hepsını bıldıgıne emınım.. ve dunyada kıtaplarda olmayan bılgıler ınternette ..

pekı sen neden 29 yıllık meslek hayatında ne arastırdın cok merak edıyorum :D:D:D:D:D

me.close

Ben hıc bıkmadan usanmadan her yazılan yazıya yanıt verırım bundanda şüpen olmasın

tartışma :mesleki konularda iddia ettiğin konularda belge sunarak tartışmadır.
senin yapmak istediğin :sidik yarışı
bu son yazım.çoluk çocukla sidik yarıştırmıyorum.boşuna tahrik etmeya çalışma

tartışma :mesleki konularda iddia ettiğin konularda belge sunarak tartışmadır.
senin yapmak istediğin :sidik yarışı
bu son yazım.çoluk çocukla sidik yarıştırmıyorum.boşuna tahrik etmeya çalışma

Biriyle bı nedenden dolayı tartısmaya basladın dur ben gidim kanıt ve belge toplım gelım mı dıyosun napıyosun anlamadım kı :D

senin benımle S.. Dk yarıstırman ıcın hey gidi heyy :):)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri